Právě jeho firma True Player Group z Izraele, kterou z poloviny vlastní, se stala novým spolumajitelem brněnského klubu. Díky zvučnému kontaktu může Basket počítat s navýšením rozpočtu pro příští sezonu. „Našim cílem je vrátit Brno na příčky, na které historicky patří. Noví partneři přinesou do klubu také svoje know how, co se týče individuálního růstu jednotlivých hráčů nebo znalosti z oblasti managementu,“ popsal výhody lukrativní spolupráce manažer klubu Michal Jimramovský.

Zástupci nového izraelského spolumajitele se už podílí na chodu klubu na dálku, některý z nich se možná stane stabilním členem managementu v Brně. Setkání ovšem momentálně komplikuje koronavirová pandemie.

Brno 8.3.2020 - domácí FC Zbrojovka Brno v červeném (14 Jakub Přichystal a 23 Jakub Šural) proti FK Baník Sokolov (Karel Hasil)
Zbrojovka jede do Ústí, díl druhý. Chmury přidělává stav Šurala

K navázání působivé spolupráce dopomohly konexe trenéra brněnského klubu Lubomíra Růžičky. „Má nadstandardní vztahy s koučem reprezentace Ronenem Ginzburgem (Izraelec – pozn.red.), který zprostředkoval první kontakt s agenturou. Brno Izraelcům přišlo jako vhodná lokalita díky tomu, že jde o větší město a je sem jednoduché spojení. Kousek odsud je Vídeň, Bratislava, do Polska se člověk taky dostane za chvíli. Izraelci navíc chtěli záruku, že bude sportovní rozvoj klubu v těch nejlepších rukách, což Lubomír Růžička splňuje,“ popsal vznik spolupráce Jimramovský.

Brňanům se navíc povedlo přesvědčit izraelskou stranu o tom, že třímají obrovský potenciál. „Je mi velkým potěšením být součástí dohody mezi klubem a agenturou. Říkám už delší dobu, že v Brně máme veškeré podmínky k tomu, abychom navázali na slavný odkaz minulosti. Je tu velké množství mladých hráčů i fanouškovský potenciál,“ přesvědčoval Růžička.

Volejbalistky Šelem Brno v uplynulém ročníku kosily jednoho soupeře za druhým.
Šelmy neočekávají opakování dominance, scházejí se na písku

Novou éru jihomoravského klubu doprovodí také stěhování. Brňané opustí halu v Kampusu v Bohunicích, jejich novým hájemstvím se stane podstatně větší hala ve Vodově ulici. „Jsme rádi, že si tam zahrajeme. Chtěl jsem se do haly Vodova přesunout už od loňského podzimu. Podle mě jde o jedno z nejhezčích sportovních prostředí na míčové sporty u nás, ve které navíc v dohledné době vznikne skvělé zázemí,“ lebedil si brněnský lodivod.

V těchto dnech ho notně zaměstnává také skládání kádru pro nadcházející ročník. Minulý týden v Brně oznámili příchod první nové akvizice – reprezentanta Viktora Půlpána. Těsně před podpisem smlouvy je v Brně dobře známý Američan Davell Roby. „Kromě něj u nás zůstane pět hráčů z minulého ročníku, které už máme pod smlouvou, k tomu se s námi připravují dva mladí. Nemůžeme taky vyloučit, že díky novému spolumajiteli získáme i hráče z Izraele,“ napověděl Růžička.

Viktor Půlpán (na snímku v červeno-bílém dresu) po letech opouští Pardubice a míří do Brna
Sedm sezon a dost. Změna mě posune dál, tvrdí velká posila mmcité Půlpán

Klub se zároveň chce stát vyhlášenou líhni talentů, proto připravil programy pro mládež. „V Brně máme ohromnou základnu talentovaných hráčů. Proto jsme vytvořili projekt Next Generation,“ nastínil stratég Basketu.

Zmíněný projekt přitom spočívá v komplexní péči a pomoci mladým hráčů kategorií od U17 do U23 zvládnout přesun z amatérského do profesionálního basketbalu. „Myslíme přitom nejen na pomoc v herních činnostech, ale taky třeba ve finanční gramotnosti, aby kluci věděli o tom, že basketbal nebudou hrát věčně, ale taky i v práci na vlastním PR,“ dodal Růžička.