Právě úvodní minuty určily ráz celého sobotního duelu. Kolín si v nich vypracoval náskok, který se po zbytek duelu Brňané marně snažili zlikvidovat. „Není to poprvé, kdy hrajeme venku a máme problém se začátkem, je to možná i znakem mladého týmu. Máme těžký los, kdy prvních pět zápasů hrajeme na palubovkách soupeřů, ale asi bychom se měli naučit hrát pod tlakem, když nastoupíme venku. Musíme začít zápas s větší energií,“ tušila letní posila Basketu Tomas Zdanavičius.

Basketbalistky KP TANY Brno (na snímku v zelených dresech) vyhrály v Chomutově.
VIDEO: Cenná výhra před vstupem do EuroCupu. KP loupilo v Chomutově

Hosté po první půli prohrávali o devatenáct bodů, po návratu ze šaten nedokázali stáhnout ani bod a stejnou ztrátu měli i na konci utkání pátého kola. „Chtěli jsme hrát rychleji a agresivněji než soupeř. To se nám ale bohužel nepodařilo, bylo to právě naopak, což byl hlavní důvod naší porážky. Musíme se zvednout, táhneme těžkou sérii venkovních utkání, takže každé vítězství, které urveme, je pro nás důležité,“ doplnil Pavlík.

Jediným pozitivem pro brněnský tým tak zůstává, že se po zranění vrátila do sestavy opora Viktor Půlpán. Ve středu Basket zakončí svou sérii pěti úvodních venkovních zápasů, čeká jej duel v Opavě, do kterého vyrazí z desátého místa tabulky Národní basketbalové ligy.

Kolín - Basket Brno 79:60
Čtvrtiny:
 27:12, 22:18, 15:18, 15:12.
Body: Redparth 23, Petráš 22, Smith 18, Halada 9, Stegbauer 5, Číž 2 - Šiška 21 (+8 doskoků), Lee 11 (+6 doskoků), Svoboda 11, Zdanavičius 11, V. Půlpán 4, Rychtecký 2.