První se třetím. I tak se dá vnímat páteční duel, ve kterém na palubovku brněnského lídra zamíří silné Pardubice. Ty vyhrály poslední tři zápasy a jsou v blízkém kontaktu s čelem tabulky. „Pardubice jsou silný tým, ale zápas bude hlavně o nás a naší hře. Na utkání se těšíme a věřím, že nás opět poženou i fanoušci,“ podotkl brněnský křídelník Matěj Dáňa.

Výbornou formu má ale i Basket, který s Pardubicemi ovládl obě dřívější měření sil v aktuální sezoně, naposledy aktuálně třetí celek tabulky zdolal 80:65. „Pardubice se zlepšují zápas od zápasu. Jejich výhodou bude, že ve středu odehráli utkání s Kolínem, takže už jsou zpátky v zápasovém rytmu,“ zhodnotil brněnský asistent trenéra Martin Vaněk.

Do utkání ještě nezasáhne nová posila Basketu James Kárnik, který z vážných rodinných důvodů odcestoval domů do Kanady. Brnu bude chybět i nemocný Jakub Nečas. „Velmi dobře jsme trénovali a na utkání jsme natěšení. Pokud se budeme držet naší hry a vnutíme soupeři náš styl, budeme v zápase úspěšní,“ věřil Vaněk.