Pro Danila Djuricice kvůli zlomené ruce sezona skončila úplně, menší zranění a nemoci vyřadily pro středeční zápas i trojici Viktor Půlpán, Randy Culpepper a Jakub Krakovič. „Zranění Culpeppera a Krakoviče není vážného charakteru, u Půlpána se v den zápasu objevilo zánětlivé onemocnění, které doufám nebude delšího rázu a pár dní klidu to spraví,“ nastínil brněnský kouč Lubomír Růžička.

Kapitánem tak byl před utkáním určený Viktor Puršl a od úvodu vedl své spoluhráče výborně, Brno už v první čtvrtině vedlo o deset bodů. Náskok navíc postupně narůstal, ve třetí desetiminutovce měli hosté už patnáctibodové manko.

Jenže v poslední čtvrtině Basket nedokázal držet tempo se soupeřem a vypracovaný náskok se rychle ztenčoval. „Měli jsme do zápasu dobrý vstup, v prvních třech čtvrtinách jsme udávali tempo hry. Pak jsme ale přestali doskakovat a Sluneta nám v posledních deseti minutách dala šestadvacet bodů, což je velké číslo,“ nebyl spokojený Růžička.

Těsně před koncem se Ústí nad Labem dostalo na ztrátu jediného bodu, závěrečné slovo však měl Puršl, který z trestného hodu upravil na konečných 81:79. Brnu tak nakonec k předskočení Nymburka chyběla jediná výhra. „Za vítězství jsme rádi, podařilo se nám splnit předsezonní cíl a skončit na první nebo druhé příčce. Mrzí mě tři domácí utkání a to proti Nymburku, Děčínu a Kolínu. Kdybychom alespoň jedno utkání zvládli v koncovce, tak jsme mohli jít do play-off z první pozice,“ tušil brněnský lodivod.

Česká brankářka Sabrina Novotná (nalevo s číslem 79) předvedla ve druhé půli několik skvělých zákroků.
Postup na MS jako loučení s Brnem. Čeští diváci jsou prostě skvělí, říká Novotná

Druhá pozice tak pro Basket znamená výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále i případné semifinále, na svého soupeře si ale ještě musí počkat do příštího týdne. „Hodláme se připravit zodpovědně, začínat budeme na domácí palubovce a věřím, že fanoušci, kteří jsou letos skvělí, si najdou cestu do haly a pomůžou nám k našim cílům,“ doplnil Růžička.

Basket Brno - Ústí nad Labem 81:79
Čtvrtiny: 25:17, 19:18, 20:18, 17:26.
Body: Chatman 22 (+8 doskoků), Bálint 16, Puršl 16 (+7 doskoků), Svoboda 11 (+6 doskoků), Křivánek 7 (+5 asistencí a 6 doskoků), Dáňa 5, Kárnik 2, Nečas 2 (+6 doskoků), Šmits 0 – Hicks 23, Martin 17, Svejcar 17, Pecka 12, Johnson 4, Nábělek 3, Heinzl 2, Karlovský 1.