„Blbě jsem šlápnul a mám lehký výron. Zkoušel jsem to rozchodit, ale bohužel mě to do zápasu už nepustilo,“ pravil do kamery České televize Půlpán, jenž z utkání odstoupil ve druhé čtvrtině.

Ve středečním druhém klání v Nymburku, začínajícím v pět hodin odpoledne, by mohl nastoupit. „Zkusím se dát dokupy a něco s tím udělat. Podíváme se na to víc večer,“ pravil Půlpán.

Brňanům náramně vyšla úvodní čtvrtina, kterou vyhráli nad jasným favoritem 22:20. Jenže následně Nymburk zapnul vyšší otáčky a druhou čtvrtinu ovládl 26:11.

Po změně stran sice Brňané dokázali srovnat hru, ale v závěrečné části měli opět navrch úřadující šampioni. „Soupeř pokaždé trestal jakýkoliv náš výpadek. Dohánět ztrátu proti Nymburku je strašně složité,“ poznamenal Půlpán. V dresu Basketu byl tentokrát hodně vidět Bulhar Aleksandar Janev Georgijev, jenž zaznamenal patnáct bodů, Američan Javion Blake si připsal o čtyři méně.

Ve středečním pokračování série se hodlají Jihomoravané víc koncentrovat. „Rozhodně máme na to sehrát s Nymburkem vyrovnanou partii, ale musíme se koncentrovat celých čtyřicet minut. Soupeř jinak každý výpadek potrestá,“ doplnil Půlpán.