Papírově na to ve středu Brňané budou mít ideálního soupeře. S Olomouckem totiž neprohráli od ledna 2020, porazili jej šestkrát za sebou.

K výhře však jihomoravský tým potřebuje předvést lepší výkon, než kterým se prezentoval proti píseckému nováčkovi. „Ubránit situace jeden na jednoho a zastavit rychlé protiútoky soupeře – to budou naše primární cíle. V útoku musíme naši hru zrychlit a zjednodušit, abychom se dostávali do jednodušších pozic pro skórování,“ předeslal brněnský kouč Martin Vaněk.

Jeho svěřence však trápí zranění, k dlouhodobě zraněnému kapitánovi Jakubu Krakovičovi se na marodce připojili Matěj Dáňa a Viktor Půlpán, jehož start ve středečním utkání je nejistý.

V duelu, který startuje v šest hodin večer, se Brňané musí zaměřit především na zahraniční hráče Olomoucka, kteří tvoří hlavní osu týmu. „Kádr Olomoucka se opírá o pět zahraničních basketbalistů, kteří mají velmi dobré individuální dovednosti. Jejich hra je primárně založená na rychlých akcích,“ doplnil Vaněk.

Jachtařka roku Kristýna Piňosová se svým trenérem Milanem Hájkem.
Mládí vpřed, Piňosová obhájila titul Jachtařky roku. Zkusí zabojovat o olympiádu

Basket vstupuje do utkání ze sedmé pozice, z dosavadních dvanácti zápasů ovládl polovinu. Olomoucko vyhrálo jen třikrát.