V Opavě na Basket čekala náročná zkouška proti aktuálním mistrům české nejvyšší soutěže, kteří navíc v novém ročníku ještě nenašli přemožitele. Brňané domácímu týmu alespoň částečně chtěli oplatit příkoří z minulé sezony, kdy právě Opava ve čtvrtfinále play-off vyřadila rozjetý jihomoravský tým, vůbec jim to však nevyšlo.

První čtvrtina ještě nabídla vyrovnanou podívanou, poté už ale domácí přebrali otěže utkání a nakonec si vypracovali téměř třicetibodový náskok. „Porazil nás zkušenější tým. Dlouho jsme se drželi, ale opavská rotace nás postupně přehrála. Soupeř měl pět dvouciferných střelců a také nás přeskákal,“ hledal příčiny prohry brněnský rozehrávač Petr Křivánek.

Mírný náskok si Opava vypracovala už před poločasem, utkání ale definitivně rozsekla až poslední čtvrtina. V ní Basketu došly síly a v nevídané ofenzivní jízdě dostal za deset minut devětatřicet bodů. „Opava zaslouženě vyhrála. Měli jsme v utkání spoustu dobrých momentů, na kterých můžeme do budoucna stavět, když nám ale v poslední čtvrtině došly síly, mysleli jsme už na příští zápas a hodně jsme prostřídali,“ vysvětlil brněnský kouč Martin Vaněk.

Domácí se nakonec přehoupli přes sto nastřílených bodů a Brno zdolali 103:75. Nejlepším střelcem utkání pak byl Šimon Puršl, který přitom ještě na konci minulého ročníku oblékal dres Basketu.

Basketbalistky brněnských Žabin (v bílém) rozehrají ve čtvrtek novou sezonu EuroCupu.
Start EuroCupu jako oslava výročí. Žabiny pokřtí knihu, dorazí i hráčské ikony

Šanci na nápravu mají svěřenci kouče Vaňka už v sobotu, kdy se konečně poprvé představí před vlastními fanoušky. Od půl sedmé večer hostí v hale ve Vodově ulici Děčín, duel bude mít i speciální charitativní podtext, Basket nastoupí ve fialových dresech na podporu nadace Stop Epilepsy.

Opava - Basket Brno 103:75