„Proti Opavě je vždy složité hrát. Už v posledním zápase v Opavě, který jsme prohráli o tři body, jsme podali dobrý výkon. Klíčem k dnešní výhře byla určitě druhá čtvrtina a zlepšená obrana právě ve druhé části. Rozhodující bylo, že jsme udrželi bodový polštář třinácti bodů po třech čtvrtinách," radoval se trenér Basketu Lubomír Růžička.

Jeho svěřence táhnul talentovaný reprezentant Richard Bálint, jenž zaznamenal individuálně nejpovedenější večer ve své krátké kariéře. K výhře přispěl pětadvaceti body. „Co rozhodlo? Dnes jsme si pohlídalo doskok a neudělali jsme si blbé ztráty, co jsme dělali v minulých zápasech. Celý zápas jsme kontrolovali skóre. Poslední zápasy nám chyběl ve hře rytmus a v tomhle zápase jsme se našli. Hráli jsme jako tým, posouvali jsme si to v útoku a hráli dobře i v obraně,“ pravil hrdina utkání.

Basket do zápasu výborně vstoupil a brzy vedl 9:0, do konce první čtvrtiny se ale hosté dokázali dotáhnout na rozdíl jediného bodu. Klíčová byla druhá čtvrtina v níž Brno, které nastoupilo mimo jiné bez svého kapitána Jakuba Krakoviče, vyhrálo 27:15.

Nadstavbu zakončí Brňané ve středu domácím soubojem s pátým Ústím nad Labem, které startuje v hale ve Vodově ulici v šest hodin večer. Ve čtvrtfinále play-off se utkají Růžičkovi svěřenci s vítězem předkola. V něm se utká Slavia Praha a USK Praha se dvěma celky z trojice Kolín, Ostrava a Opava.