„Zasloužená výhra Opavy. My jsme jeli na utkání s několika úkoly. Bylo to hlavně o tom nedělat hloupé ztráty a doskakovat. V obou dvou statistikách jsme propadli a dovolili Opavě jít do náskoku až sedmnácti bodů. Nakonec jsme rozdíl stáhli na devět, což může být příznivě v porovnání vzájemných utkání. S naším výkonem dnes nejsem rozhodně spokojený, měli jsme vyhrát,” nelíbilo se trenéru Růžičkovi.

Jeho svěřencům přitom první čtvrtina na palubovce slezského soka vyšla. Hlavně díky šesti tříbodovým střelám jí vyhráli 25:23. Od druhé části ale měli více navrch domácí. Slezané se utrhli především ve třetí čtvrtině, manko sedmnácti bodů už Brňané nedokázali při své stíhací jízdě ve čtvrté části stáhnout. „Jsme zklamaní z prohry. Nadějně jsme dotáhli vysoký náskok Opavy a možná nám v závěru chyběly síly na zvrat. O naší prohře rozhodly ztráty a doskoky," pravil rozehrávač Basketu Viktor Půlpán.

Další zápas Basket sehraje už ve středu od šesti hodin večer na domácí palubovce v hale ve Vodově ulici, kde se v opakování jarního souboje o třetí místo utká s Ústím nad Labem.