Dlouholetý hegemon soutěže Nymburk v tomto ročníku přišel o dominanci a dvakrát prohrál. „Co víc si může člověk přát než zápas s Nymburkem. Tímto zvu všechny fanoušky basketu nejen z Brna a doufám, že společně pokoříme hranici 1000 diváků,“ prohlásil trenér Basketu Lubomír Růžička.

Přestože Brňané středeční domácí duel vyhráli, jejich lodivod nebyl spokojený se čtvrtou čtvrtinou, kterou jeho svěřenci prohráli 14:26. „Tři čtvrtiny jsme drželi Ostravu pod 50 bodů, což je velmi dobrý počin. Čtvrtá čtvrtina byla vlivem prostřídaní ovlivněná, ale co mě mrzí je, že jsme k tomu přistoupili lehkovážně. Poslední čtvrtina je zpráva pro mladé kluky, že musí ještě zapracovat, aby byli etablovanými hráči v Kooperativa NBL. Nikdo jim to nedá zadarmo a ty minuty si musí zasloužit. Trochu jsem je v tom trenérsky nechal vykoupat. Takový je sport a jak říkám, na lavičce se ještě nikdo nenaučil hrát basket," čílilo Růžičku.

Bodově jeho svěřence ve středeční partii táhlo duo cizinců Kameron Chatman a Oleksander Mišula, kteří zaznamenali po sedmnácti bodech. Basket vyhrál stejně jako Nymburk čtyři utkání v řadě, když si postupně poradil s Ústím na Labem, Pardubicemi, Děčínem a zmiňovanou Ostravou. 

Souboj vedoucích celků tabulky začne v sobotu od šesti hodin večer.