Basket porazil severomoravský celek na jeho hřišti poprvé po šestnácti letech, v základní části této sezony mu podlehl v obou vzájemných zápasech, a to 71:93 a 81:86. „Nebyli jsme v utkání lepším týmem, docela špatně jsme stříleli. Hráče ale chválím za to, že i když Opava byla v náskoku, nevzdali se a dotáhli zápas do šťastné koncovky,“ uvedl brněnský kouč Lubomír Růžička, jehož svěřenci smazali v závěrečné čtvrtině osmibodový náskok soupeře.

V sobotním duelu táhl brněnský tým především reprezentační pivot Šimon Puršl. „Naší největší silou byl útočný doskok, kde jsme soupeře přehráli,“ poznamenal čtyřiadvacetiletý reprezentant.

Ten v duelu zaznamenal dvacet doskoků, což je druhé nejvyšší číslo této sezony a dvacáté nejvyšší od roku 1998. Lepší výkon v doskocích v aktuálním ročníku předvedl jen ostravský basketbalista Petr Boháčik, který si jich připsal jedenadvacet.

Jenže Puršl přispěl k těsnému vítězství v Opavě i třiceti body a stal se nejvíc bodujícím hráčem utkání. Vedle něj se z brněnského celku blýskl osmnáctiletý Richard Bálint, který zaznamenal sedmnáct bodů, Radek Farský patnáct.

Basket se nachází v nadstavbové skupině A1 na čtvrtém místě, Opava je stále na druhém místě za Nymburkem. „Jsme zpátky na zemi, nezbývá než tvrdě makat a dostat se na výkonnost z podzimu," řekl opavský trenér Petr Czudek.

Další duel nadstavbové části odehrají Brňané ve středu v Pardubicích.