„Měli jsme šanci se zúčastnit i EuroCupu, ale kvůli finanční náročnosti jsme účast zavrhli. Pro nás je co se týče poměru cena výkon dobrá ta nově vznikající soutěže. Kvůli ní ale budeme muset mírně navýšit rozpočet a čekají nás jednání s marketingovými partnery, případně požádáme o dotaci,“ uvedl spolumajitel klubu Ctirad Nečas.

Brněnský celek tak čeká sedm zápasů na mezinárodní úrovni, třeba s několikanásobným lotyšským mistrem Ventspilsem, litevským Šiauliai a dalšími týmy z východoevropských lig. „EuroCup je nejdražší soutěž, jenom účast v základní skupině vyjde na čtyři miliony korun, což je v našich poměrech nemyslitelné. I o účast v ENBL jsem musel majitele dost přesvědčovat, ale je to hodně ambiciózní projekt a další schod v budování našeho klubu. Pro mladé kluky je to obrovská příležitost nabrat zkušenosti,“ přesvědčoval trenér mužstva Lubomír Růžička.

Basket dá znovu prostor nadějnému mládí, na soupisce figuruje osm hráčů juniorského věku v čele s reprezentantem Richardem Bálintem nebo Jakubem Nečasem, kolem něhož v létě kroužila slavná Barcelona.

Kometu čeká třináctý ročník v extralize v řadě.
Kometa chce restart. Jsem proti tomu, aby měl tým tolik cizinců, míní expert

Brňané zároveň udrželi výrazné tváře minulého ročníku Šimona Puršla s Viktorem Půlpánem, k nim přibyl vracející se slovenský reprezentant Richard Körner, velezkušený slovenský rozehrávač Roman Marko a dvojice Američanů Rashad Madden a Hunter Mickelson. „V české lize chceme bojovat o medaili. Nejde o nějaké velkohubé prohlášení. Za léta, co se pohybuju v českém basketbalu, dokážu odhadnout sílu soupeřů, a máme na to jít o stupínek výš. Mladší hráči jsou o rok zkušenější a přivedli jsme kvalitní posily,“ uvedl Růžička.

Klub opustili cizinci v čele s Američanem Javionem Blakem, reprezentant Radek Farský se vydal do druhé řecké ligy, kapitán Jan Kozina zase ukončil kariéru, přičemž se stal sportovním manažerem mládeže Basketu. „Jsem vděčný, že mohu pokračovat v klubu v nové roli. Jsem pyšný, kam se organizace za osm roků, co jsem tady, posunula. Basket je taky českým mládežnickým velkoklubem,“ prohlásil Kozina.

Ligová sezona začíná Brnu ve středu 22. září na domácí palubovce v hale ve Vodově ulici proti nováčkovi soutěže Jindřichovu Hradci, ve čtvrtek a pátek si Růžičkovi svěřenci dopřejí ve svém prostředí mezinárodní turnaj Brno Open Cup. První zápas česká Basket ve čtvrtek od šesti hodin večer proti rakouskému Grazu, vítěz duelu si o den později zahraje finále s lepším z utkání mezi maďarským Paksem a rakouským Swans Gmundenem, poražení si střihnou duel o třetí místo.