Už to vypadalo, že se Basket po horším úvodu sezony dostává do dobré formy, poslední dva zápasy tomu však příliš nenapovídaly. Brňané padli s píseckým nováčkem i Olomouckem, kterému patří až desátá příčka Národní basketbalové ligy. „Od některých hráčů očekáváme více a budeme si o tom muset promluvit,“ naznačil po středeční porážce brněnský asistent trenéra Jan Pavlík.

Domácí celek si v dohrávce desátého kola výhru jednoznačně zasloužil. Po celé utkání si udržoval náskok, ovládl všechny čtvrtiny, naopak Jihomoravané vytvořili v útoku dvaadvacet ztrát. „Nedokázali jsme soupeře ubránit při hře jeden na jednoho. Něco jsme v útoku sice trefili, okamžitě jsme ale inkasovali a nedokázali jsme chytnout potřebný rytmus. O všech chybách si musíme promluvit,“ hlesl rozehrávač Basketu Petr Křivánek.

Brno ve středečním utkání rychle ztrácelo šest bodů, do poločasové pauzy šlo za stavu 41:49. V ofenzivně laděném duelu se obraz hry nezměnil ani ve druhé půli, Olomoucko jen navyšovalo náskok a zvítězilo o čtrnáct bodů. „Domácí vyhráli zaslouženě. Je ale třeba ocenit výkony našich mladých hráčů. Mají devatenáct nebo dvacet let, a pokud budou takto pokračovat, tak budeme rádi,“ podotkl Pavlík.

Basketbalistky brněnských Žabin zvítězily na palubovce francouzského celku Flammes Carolo 74:70 a v EuroCupu postupují z druhé příčky do play-off.
Francouzská fantazie. Žabiny skolily favorita i podruhé, v EuroCupu slaví postup

Po druhé prohře v řadě se Basket propadl na osmou příčku nejvyšší soutěže, v neděli si to opět rozdá s Pískem, tentokrát ale na palubovce soupeře. „Na nějaké velké rozbory není čas, čeká nás další zápas a musíme se porvat, abychom současné výsledky zlomili,“ dodal asistent kouče Martina Vaňka.