Jen těžko se na sobotním výkonu Brna dá najít vícero pozitivních věcí. Ústí od úvodu Jihomoravany přehrávalo a ti se kvalitní hře hostů nedokázali vyrovnat. „Moc se nám toho nepovedlo. Začali jsme bez energie, první poločas vypadal, jako bychom ani nechtěli vyhrát. Dostali jsme šestačtyřicet bodů a tím to celé začalo,“ zlobil se brněnský kouč Martin Vaněk.

Basket už po pěti minutách prohrával o deset bodů, přestože se následně mírně probral, odcházel do kabin za stavu 36:46. „Nemůžeme hrát takto pomalu a bez energie. Potřebujeme si v obraně pomáhat a to nám tentokrát nefungovalo,“ pokračoval Vaněk.

Domácí výběr nejvíc trápila ústecká trojice Lamb Autrey, Ty Nichols a Ladislav Pecka. Zatímco americké duo ještě Brňané občas dokázali držet na uzdě, českého pivota zastavit nezvládli a Pecka nasázel šestadvacet bodů. „Nebyli jsme schopní ubránit tři klíčové hráče soupeře, kteří měli spoustu druhých šancí. Nedokázali jsme je odstavit a to rozhodlo celý zápas,“ tušil brněnský křídelník Jonáš Musil.

Na přelomu třetí a čtvrté desetiminutovky se Brno vzmátořilo a náskok Slunety téměř smazalo – hosté vedli chvíli jen o tři body. Svěřenci kouče Jana Šotnara však zareagovali sedmibodovou šňůrou, která utkání definitivně rozhodla, následně už se manko domácích jen zvyšovalo. „Dokázali jsme se dostat zpátky, ale pak už nám chyběla energie. Navíc jsme kvůli nemoci postrádali Šimona Svobodu, který byl v posledních zápasech důležitý hráč,“ podotkl Vaněk.

Nový hlavní kouč Zbrojovky Tomáš Polách (napravo) gratuluje dvougólovému střelci Jakubu Řezníčkovi.
Polách po vítězném debutu: Vysněný výsledek. Budu první odvolaný kouč

Po prohře o devatenáct bodů jeho svěřenci zůstávají na deváté příčce tabulky, naopak Severočeši poskočili už na druhé místo. Basket v týdnu čeká úvodní utkání nového ročníku Severoevropské ligy ENBL, cestuje do Anglie, kde se už v úterý střetne s celkem Newcastle Eagles. V domácí soutěži následně Brňané zamíří na palubovku pražské Slavie, která je předposlední.

Basket Brno - Ústí nad Labem 70:89
Čtvrtiny: 
20:25, 16:21, 20:15, 14:28.
Body: Šiška 23 (+7 doskoků a 6 asistencí), Lee 18 (+11 doskoků), Půlpán 13, Brown-Soares 8, Křivánek 5, Zdanavičius 2, Dáňa 1 – Pecka 26, Nichols 21, Autrey 14, Johnson 8, Haiblík 7, Nábělek 5, Rowan 3, Váňa 3, Karlovský 2.