Už loni chyběl brněnskému týmu do devatenácti let jen kousek, obsadil druhou příčku. Letos ale na finálovém turnaji mistrovství republiky nenašel přemožitele. „Mám obrovskou radost, splnili jsme, co jsme si řekli. Jsem spokojený, jak kluci bojovali a nechali na hřišti srdíčko,“ chválil brněnský kouč Martin Vyroubal.

Jeho svěřenci si nejprve v semifinále výborně poradili s druhým nasazeným Pískem. Přestože o bod prohráli první poločas, po pauze zamakali a vyhráli 76:60. „Písek hraje hodně specifický basket víceméně od sedmnáctek až do první ligy. Je s tím úspěšný, není to příjemný soupeř. V poločase jsme si řekli nějaké věci a druhou půli jsme z naší strany odehráli daleko lépe,“ popsal Vyroubal.

Ve finále už mladý brněnský výběr žádné manko dohánět nemusel. Od první čtvrtiny proti Jindřichovu Hradci vedl a po vítězství 87:73 mohl slavit zisk extraligového titulu. „Naplnili jsme ambice. Já jsem díky tomuto zápasu získal vše, co mládeži můžete dokázat, takže jsem neskutečně rád. Porazit Hradec byl pro nás velký cíl, chtěli jsme vrátit pohár domů,“ radoval se křídelník Jakub Nečas.

Právě on je jedním z hráčů, kteří už stabilně patří do A týmu Basketu, výběru do devatenácti let vypomohl jen na skok mezi čtvrtfinálovými zápasy seniorského kádru proti Opavě. V obou utkáních Nečas ukázal své zkušenosti, ve finále byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem. Dostal se i do nejlepšího výběru turnaje, kde ho doplnil spoluhráč Milan Tomáš Stráněl.