Pro svěřence trenéra Lubomíra Růžičky je výhra vzhledem k vývoji posledních dnů velmi cenná. Minulý víkend totiž Basket podlehl Nymburku, v týdnu pak zapsal dvě těsné a bolestivé prohry v Severoevropské lize ENBL. Návrat na vítěznou vlnu tak brněnští basketbalisté velmi uvítali. „Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát, vedli jsme téměř třiatřicet minut. Byli jsme rychlejší, utáhli šrouby v obraně a už ve druhé čtvrtině si vytvořili bodový polštář,“ pochvaloval si Růžička.

Toho výhra z Kolína potěšila dvojnásob. Středočeský klub totiž doposud v domácí lize na vlastní palubovce podlehl jen Opavě, do sobotního utkání šel se šňůrou pěti vyhraných utkání v řadě. I proto byl podle sázkových kanceláři mírný favorit. „Kolín tenhle rok hraje ve velké pohodě, navíc jeho hala je taková trošku specifická. Pár chyb tam od nás bylo, ale je to ohromně cenné vítězství,“ nastínil brněnský rozehrávač Viktor Půlpán.

Utkání dvou předních týmů české nejvyšší soutěže značně rozhodla druhá čtvrtina. V ní si Basket vytvořil desetibodový náskok, který po pauze ještě navýšil. „Důležité bylo naše nasazení. Bylo vidět, že i když nám to tam přestalo padat, tak jsme si pomohli útočným doskokem. Byli jsme lepším týmem,“ zhodnotil Růžička.

Utkání 25. kola extraligy mezi Vítkovicemi a Kometou Brno.
OBRAZEM: Bezzubá Kometa. Vítkovice pohodlně vyhrály, trefil se i Mueller

Kolínu už nepomohl ani závěrečný tlak, který umocnilo přes šest set diváků, věřících v obrat. Brňané tentokrát koncovku zvládli a po jedenácti ligových utkáních mají osm výher. „Vítězství se nám určitě bude hodit. Navíc po zápasech v severské lize, které nebyly úplně vydařené, jsem rád, že jsme zahráli dobře. Na tomto utkání můžeme stavět,“ poznamenal Půlpán.

Basket tak v tabulce zaostává jen za suverénem posledních let z Nymburka a cení si především bilance proti předním českým týmům. „Dosavadní bilance osmi výher a tří porážek je taková, jakou jsme chtěli. V první polovině základní části jsme hráli pětkrát venku na hřištích klubů z první šestky, doma jsme hostili jen Nymburk. Zatím je to fajn, ale nesmíme usnout na vavřínech,“ podotkl brněnský lodivod.

Kolín - Basket Brno 81:92
Čtvrtiny: 25:25, 17:27, 21:25, 18:15.
Body: Číž 20, Slavinskas 16, Jelínek 15, Šiška 10, Novotný 9, Mareš 7, Petráš 4 – Chatman 19 (+7 doskoků, +5 asistencí), Bálint 16, Puršl 15, Půlpán 13 (+8 doskoků, +5 asistencí), Mishula 11, Svoboda 6, Krakovič 6 (+7 doskoků), Křivánek 3, Körner 3.
Rozhodčí: Matějek, Kec, Jeřáb. Trojky: 30/11:28/11. Střelba 2 body: 32/13:46/26. TH: 30/22:11/7. Doskoky: 41:40. Chyby: 22:26. Diváků: 613.