Pokračování basketbalového rodu se zaseklo. Křídlo prvoligového Valosunu, Veronika Poláková, ve dvaadvaceti letech skončila s basketbalem. Nenapodobí tak svou matku Marcelu, která v Brně střílela koše dlouhá léta.

„Všechny možné důvody se daly dohromady a rozhodla jsem se skončit. Hlavně to ale bylo proto, že se chci věnovat práci,“ vysvětluje své rozhodnutí talentovaná basketbalistka, která má bronzovou medaili z mistrovství Evropy juniorek. Teď ale dává přednost finančnímu poradenství.

Poslední sezona nevycházela Polákové podle jejích představ. Odchovankyně Gambrinusu odehrála v průměru okolo poloviny toho, co v předchozích sezonách. „To byl taky jeden z důvodů, proč jsem chtěla skončit. Moc se mi nedařilo a to rozhodnutí ve mě zrálo vlastně celou sezonu,“ přiznává Poláková.

Nejlepší časy zažila v dresu Sokola Hradec Králové, pak přestoupila do Valosunu, kde už předtím hostovala z Gambrinusu. Oběma brněnskými kluby prošla i její matka. „Mámě bylo líto, že končím. To rozhodování ale nechala na mě a nijak mi do toho nemluvila. Chápe moje důvody,“ líčí Poláková.
Nechává si ale otevřená zadní vrátka. „Teď nemůžu zaručit, že mi basket nebude chybět. Třeba se k němu ještě vrátím,“ uvažuje. Z vedení klubu ji prý nikdo konec kariéry nerozmlouval.

K přípravě na královopolské palubovce vyběhnou basketbalistky Valosunu až 10. srpna. Není jisté, že z týmu nezmizí i další hráčky. Smlouvu nemají ještě Mikolajová s Procházkovou ani Američanka Mayesová. „Ale to nic neznamená. Všechno se ještě bude řešit,“ říká vedoucí družstva Miroslav Hrouzek.

Vedení také kouká po posilách. Nový trenér Marián Svoboda je hledá například na Slovnesku. „Momentálně se ale věnuje hlavně přípravě reprezentace juniorek na mistrovství Evropy,“ dodává Hrouzek.