Pro posílený brněnský tým je to na prahu nové sezony dobré znamení. „Tak výrazné vítězství je určitě příjemné. Obzvláště když se nám první zápas v Trutnově vůbec nepovedl,“ uvedl trenér Marian Svoboda, jenž se vrátil do Králova Pole z Ružomberku.

Poprvé se brněnským divákům představila americká pivotka Wynter Whitleyová, která přišla z tureckého Botassporu. Na první pohled působila trochu neohrabaně, ovšem nevedla si špatně. Ke třinácti bodům přidala pět úspěšných doskoků. „Přiletěla teprve ve středu a měla za sebou dva tréninky. Přesto určitě nezklamala. A až zapracujeme ještě trochu na kondici, tak bude určitě velkým přínosem,“ věří Svoboda.

Valosunu se pomalu vyprazdňuje marodka, proti Hradci se na palubovce objevila na chvíli i slovenská posila Andrea Belanská. Ta měla natržený zadní stehenní sval a do zápasu naskočila téměř po dvou měsících. „Do tří týdnů by se mohla dostat do herní pohody. Na marodce už je jenom Zrůstová, což je příjemná změna. V poslední době jsme často trénovali i v šesti,“ připomíná letní problémy kouč.

I proto vítá, že Valosun hraje vedle domácí soutěže také Středoevropský pohár. Ve středu se představí v polském Rybniku. „Vítáme to, protože se potřebujeme sehrát. A tyto těžké zápasy nás prověří,“ pochvaluje si Svoboda.