O odchodu z pardubické Beksy při tom uvažoval už před třemi lety. „Měl jsem nabídku z Nymburka, hodně jsem váhal. Nakonec jsem zůstal, chtěl jsem se ještě pořádně vyhrát. Nebyl jsem tenkrát přesvědčený, že tam dostanu tolik minut jako v Pardubicích,“ vysvětluje Půlpán.

Nyní už měl jasno. Nejlepšího obránce posledních dvou ročníků ligy mělo sice v hledáčku víc klubů a Pardubice se ho nechtěly vzdát. Půlpánův přestup do brněnského celku ale ovlivnil i fakt, že na trenérské pozici se nachází Lubomír Růžička. „Vedl mě už jako malého kluka, kdy jsem s basketbalem začínal. Vím, že když přišel do Svitav, vytáhl je nahoru. Momentálně chce něco podobného dokázat v Brně, rozhodl jsem se být u toho a pomoct mu,“ praví 191 centimetrů vysoký hráč, který se klubu mmcité1 upsal na tři roky.

Tenistka Barbora Krejčíková se téměř po čtvrt roce představí příští týden na turnaji.
Nejsem v situaci, že nemám co jíst, říká před návratem tenisu Krejčíková

Zatímco v pardubickém týmu bojoval v předčasně ukončené sezoně kvůli pandemii koronaviru o přední příčky tabulky, brněnští basketbalisté se po základní části nacházeli na posledním místě. „Zaujal mě nový koncept, se kterým mě vedení klubu seznámilo. Udělali pár změn a rozhodli se basketbal v Brně zvednout, chci jim pomoct do play-off. Beru to jako výzvu,“ přibližuje Půlpán.

Posila brněnských basketbalistů stále plní pracovní povinnosti v Pardubicích, kde mu vyprší smlouva na konci června. „Trénujeme týmově, ale jde spíš o kondiční stránku, takže posilovna a něco málo v hale. Do Brna bych se s rodinou měl přestěhovat v červnu a na začátek července jsem domluvený, že se začnu připravovat s novými spoluhráči,“ prozrazuje Půlpán, který nastoupí v září i ke studiu na Masarykově univezitě na obor kondiční trenér.

MÍSTO V REPREZENTACI

Půlpán má zkušenosti i z reprezentace. Poprvé se v ní představil v jedenadvaceti letech a zatím zaznamenal sedm startů. V kvalifikaci na loňský světový šampionát odehrál většinu zápasů, u šestého místa v Číně však chyběl. „Věřím, že mě změna posune dál, dostanu se opět do reprezentace a získám v ní stabilnější pozici, než mám teď. V týmu je spousta šikovných kluků, není lehké se mezi ně probojovat, ale porvu se o to,“ hlásí Půlpán, který se v reprezentačním výběru potkal i s brněnským kapitánem Janem Kozinou.

Viktor Půlpán ještě v pardubickém dresu
První posila. Basket Brno ulovil reprezentačního rozehrávače Půlpána

Holický odchovanec vyniká v individuální statistikách především v počtu získaných míčů, ale také v asistencích. „Do obrany dávám spoustu energie a mám velké nasazení, směrem dopředu zase rád tvořím šance pro spoluhráče. Rozhodně chci pokračovat v takových výkonech jako letos a čísla ještě o něco zvednout,“ vzkazuje.

Konec sezony a pauza od basketbalu kvůli vyhlášení nouzového stavu znamenala pro řadu sportovců utrpení, Půlpán na tom našel i něco dobrého. „Máme sedmiměsíční dcerku, trávil jsem s ní víc času a nebyl zavřený pořád jen v hale. Každopádně jsem se těšil, až začnu trénovat, protože cvičit doma nebo na zahradě, to už mě po dvou měsících nebavilo,“ dodává.

PAVEL ŠŤASTNÝ