Souboj tři na tři iniciovali zástupci mmcité1, kteří prostřednictvím videa vyzvali právě manažera Žabin s tím, že poražený musí platit večeři celému vítěznému týmu. „Chtěli jsme klasickou autogramiádu našich hráčů, a Sportlife obecně, něčím ozvláštnit. Myslel jsem, že si půjdeme ze srandy zahrát zápas tři na tři. Nečekal jsem, že z toho stane akce s takovým dosahem,“ sdělil Jimramovský.

Z rozsahu akce byl překvapený i jeho protivník z Žabin, který do svého týmu nominoval i vicemistryni světa v basketbalu tři na tři do osmnácti let Kateřinu Galíčkovou. „Z našeho vedení mohl hrát pouze spolumajitel klubu Petr Bažík. Z tohoto důvodu jsme ji do týmu vzali,“ popsal Šír.

DRAMA AŽ DO KONCE

Soupeř ale musel litovat, že Galíčkové dovolil nastoupit. Její střela totiž rozhodla o vítězství Žabin 10:9. „Byla jsem mile překvapena bojovností mých spoluhráčů. Zápas byl až do konce vyrovnaný a díky taktické poradě při poslední přestávce jsme jej dovedli do vítězného konce,“ řekla pro klubový web hráčka.

Druhý tým, do kterého Jimramovský nominoval asistenta trenéra Martina Vaňka a technického vedoucího Oldřicha Breicetla, nemusí smutnit. Žabiny totiž do budoucna na oplátku chystají zápas. „Určitě něco naplánujeme, ale až za delší dobu, aby akce nebyly hned po sobě,“ dodal Šír.

SIMONA CHLUPOVÁ