Proti sobě je svedl los Final Four, které se o víkendu uskuteční v Kutné Hoře. „Už to snad ani není možné, že si zase zahrajeme proti sobě. Bohužel se to stalo. Pro mě je nepříjemné proti Žabinám nastupovat, protože jsem tam hrála. Navíc jsou tvrdé a agresivní, hrají nepříjemný basketbal,“ ulevila si kapitánka Králova Pole Sarah Beránková.

Derby v Kutné Hoře bude specifické tím, že se odehraje na neutrální palubovce. „I když nepřijde tolik diváků, jako kdybychom hráli v Brně, naši fanoušci i příznivci KP do Kutné Hory vyrazí a věřím, že bude bouřlivá atmosféra,“ sdělil kouč Žabin Viktor Pruša.

Final Four v Kutné Hoře
Semifinále sobota 25. ledna
14.00: KP Brno Žabiny Brno
17.00: Slavia Praha Hradec Králové
Neděle 26. ledna
14.00 Zápas o 3. místo
17.00 Finále

Vítěz brněnského derby se ve finále střetne s lepším z dvojice druhých semifinalistů Hradcem Králové nebo pražskou Slavií, poražené čeká duel o třetí příčku. „Bereme pohár prestižně. Tím, že se ho neúčastní USK Praha, má každý tým šanci na zlato, což je velké lákadlo. V lize se hraje jen o druhé místo,“ podotkl Pruša.

Semifinálové kvarteto je navíc vyrovnané, podle papírových předpokladů drobně zaostává jen Slavia. „Rozhodnou maličkosti, aktuální forma a také případné zranění hráček,“ zamyslel se trenér KP Dušan Medvecký.

Jeho svěřenky se v uplynulých týdnech musely popasovat s nemocemi a zraněními. Do Kutné Hory ale pojedou v kompletním složení. „Už trénujeme pohromadě. Hrát by měla taky Evča Kopecká, která se potýkala s komplikacemi,“ poznamenal kouč Medvecký.

Žabinám bude scházet dlouhodobě zraněná americká rozehrávačka Janee Thompsonová, mimo hru už je tři týdny také Anežka Kopecká. „Jinak odjedeme v kompletním složení,“ přiblížil Pruša.

Po rozpačitém úvodu sezony Žabiny nabírají na formě. Vyhrály svou skupinu v Evropské lize EWBL, daří se jim i ve Středoevropské lize CEWL a v domácí nejvyšší soutěži tahají šňůru třech výher v řadě a jsou čtvrté. „Dostáváme se do formy, v jaké chceme být. Sedá si to,“ vyjádřil se Pruša.

V posledních letech hrálo v poháru prim Královo Pole, předloni vyhrálo, loni skončilo ve finále. „Hráčkám věříme. Povedl se nám EuroCup, ale vzhledem ke komplikacím, jež nás provázely, zůstáváme pokorní,“ doplnil manažer KP Richard Foltýn.