Hráči mmcité dominovali pouze jedné čtvrtině, ve třetí části utkání se přiblížili soupeři, na nějž ztráceli v tu chvíli pouhých pět bodů. Nejblíže k vyrovnání pak měli domácí basketbalisté na začátku závěrečné čtvrtiny, když se k soupeři dotáhli dokonce na rozdíl jednoho bodu. „V úvodu nás rozstříleli trojkama, trefili snad každý pokus. Vůbec jsme nestíhali rotovat v obraně. Jejich náskok jsme stáhli, protože jsme začali hrát víc týmově. V závěrečné části jsme ale měli blbý ztráty," hodnotil utkání brněnský rozehrávač Jan Kozina.

Místo otočení výsledku se tak vzchopili hráči USK, kteří Brnu znovu odskočili a vytvořili si bezpečný náskok, který udrželi až do konce zápasu. „Po dotahování velké ztráty nám chyběly fyzické síly a také zkušenosti s otáčením výsledku," řekl Křemen, jenž v utkání zaznamenal čtrnáct bodů.

Z brněnského týmu se bodově nejvíc dařilo pivotu Stanu Simpsonovi, který k osmi dvoubodovým košům přidal ještě dva úspěšné trestné hody. Mužstvo USK dotáhl k vítězství zejména výkon Jaromíra Bohačíka, který nastřílel třetinu bodů, jež hosté zaznamenali. „Je to výborný hráč, ale sám nás nemůže porážet. Nechali jsme mu prostor, dostal se do laufu a pak už se nedal zastavit," uvedl na adresu protihráče Kozina.

I přesto, že Brno podlehlo podruhé v sezoně pražskému USK, v tabulce díky získanému bodu poskočilo před Ostravu a odpoutalo se z posledního místa. Zpět na chvost soutěže se vrátí v pondělí, kdy dvanácté kolo dohrává ostravský celek, se kterým po první polovině základní části mělo stejný počet bodů.

Další domácí utkání čeká Brňany 5. prosince proti týmu Opavy.

ADAM HAVEL