Dlouhých 1016 dní, tedy téměř tři roky, nepoznali basketbalisté mmcité 
v nejvyšší domácí soutěži chuť vítězství na hřišti soupeře. Až když v pondělní dohrávce devátého kola uspěli 77:74 na palubovce Ostravy, sérii ukončili. Venku vyhráli po 54 zápasech.

U předchozího úspěchu na hřišti USK Praha byl jediný hráč ze současného kádru – Roman Zachrla. „Za mančaft jsem hrozně rád, konečně jsme prolomili smůlu, i když trochu se štěstím. Na to se ale historie neptá. Cesta zpátky byla hned veselejší," těšilo brněnského kapitána Michala Křemena.

Jenže právě lídr týmu své spoluhráče v Ostravě vyděsil. Po zranění kotníku poprvé v sezoně naskočil do hry, jenže krátce před poločasem ze hřiště opět odkulhal. Zranění ale není vážné. „Dopadl jsem protihráči na nohu a udělal jsem si výron na pravé noze. U lékaře jsem ještě nebyl, ale myslím, že budu chybět jeden, možná dva týdny," odhadoval Křemen.

Brnu nezabránil v zisku dvou bodů ani ostravský DeShawn Painter, který začínal sezonu právě v mmcité. Proti Brnu zazářil 25 body a 15 doskoky. „Měl proti nám motivaci. Na druhou stranu jsme věděli, že máme kvalitu a doufali jsme, že nám může pomoci i šťastná střela. Dobře jsme si vytvářeli střelecké pozice, které jsme i proměnili," těšilo brněnského kouče Zorana Helbicha po posunu na předposlední místo tabulky.

VÝMĚNA PIVOTŮ

Američana Paintera v Brně nahradil na postu pivota jeho krajan Cedrick Turman, který zatím stihl dva zápasy. „Neměl jsem moc možnost oba porovnat, Cedrick je s námi čtrnáct dní. Je mladší než DeShawn, nemá tolik odehráno, ale fyzicky je na tom výborně. Bude potřeba s ním pracovat, snad brzy zapadne," doufal Křemen.

Jedenadvacetiletý Turman disponuje 206 centimetry a 113 kilogramy váhy. Proti Ostravě odehrál necelých osm minut. „Podali jsme výborný výkon, kluci bojovali až do konce a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," uvedl Helbich, jehož svěřenci v neděli hrají opět venku, představí se na hřišti mistrovského Nymburka.