K derby dojde v případě, že oba celky v posledním kole zvítězí a udrží své pozice. Třetí KP Brno potřebuje zdolat Ostravu, Handicap na šesté příčce odolává ataku sedmého Trutnova. Pokud Východočešky v pátek od šesti hodin v hale Rosnička zvítězí, vymění si pozice s Brňankami a na derby nedojde. „Chceme vyhrát, protože ze sedmého místa bychom šli na Hradec Králové, který nám nesedí. Letos jsme s ním ani jednou neudrželi krok,“ odmítá kalkulace kapitánka Handicapu Barbora Kašpárková.

Čerstvé vítězky Českého poháru musejí po pondělním triumfu rychle přepnout na ligu. „Ještě do středy jsme byli všichni v euforii, teď se musíme soustředit. Vždy se koncentrujeme na zápas celý týden, teď se příprava trochu narušila,“ říká Kašpárková.

Handicap touží po derby i proto, že Královo Pole letos už dvakrát porazil. „Zápasy mají náboj, máme teď trochu lepší bilanci, víc si na soupeře věříme i kvůli vyhranému finále,“ povídá kapitánka.

Královo Pole naopak letos ovládlo jediný vzájemný zápas. „Osobně si Handicap nepřeju, byla bych raději za Trutnov. Ale budou to určitě kvalitní zápasy a přijde hodně lidí. Žabiny nám něčím nesedí, nejspíš nátlakovou obranou po celém hřišti, ale dáme si na to pozor a připravíme se,“ vzkazuje Kopecká.

Královo Pole hostí v sobotu v půl čtvrté odpoledne Ostravu, která ještě bojuje o play-off. „Nebude to snadný zápas, ale chceme třetí místo udržet,“ nabádá Kopecká.