Právě výšková převaha představuje největší výhodu Středočešek. Tři basketbalistky Nymburka jsou vyšší než nejvyšší Brňanky Tereza Pecková a Stephanie Maddenová se 190 centimetry. Respekt budí především Chomenčuková s 202 centimetry. „Soupeř disponuje čtyřmi opravdu vysokými hráčkami. Pod košem to bude pro naše holky strašně těžké. Ukrajinka je nejen vysoká, ale má i dlouhé ruce,“ varuje brněnský trenér Marian Svoboda.

Výšková převaha se projevila už v obou vzájemných zápasech v základní části. Nymburk v něm Královo Pole vždy přetlačil v doskocích, Brňanky se naopak vždy prezentovaly lepší střelbou za tři body. „Věříme, že právě z pole se nám naskytne šance,“ potvrzuje Svoboda.

DOMÁCÍ VÝHODA

Po základní části třetí Královo Pole má oproti čtvrtému Nymburku v sérii výhodu tří domácích zápasů, přičemž pořadatelství se střídá. „Očekávám vyrovnaný souboj. Kdyby se hrálo na neutrálním hřišti, řeknu, že šance jsou padesát na padesát. Z hlediska případného pátého zápasu v Brně přesunu deset procent na stranu soupeře,“ říká nymburský trenér Daniel Kurucz na klubovém webu.

Domácí prostředí v základní části nehrálo roli, vždy totiž vyhrál hostující celek. Královo Pole na startu sezony doma padlo 73:79, poté vyhrálo v Nymburku 62:55. „Pokud chceme medaili, musíme alespoň jednou vyhrát v Brně. Může nás těšit, že tam vyhrávat umíme,“ dodává Kurucz.

Sílu Králova Pole pod košem ještě snižuje absence pivotky Andrey Sládkové, která už v sezoně nenastoupí. „Schází nám, veškeré zažité věci bez ní začínáme zase znova,“ posteskne si Svoboda, jehož svěřenky útočí po zlatu ze Středoevropské ligy a stříbru z Českého poháru na třetí medaili v sezoně.