Ve druhé nejzvučnější soutěži na starém kontinentu, které se účastní popáté v řadě, na KP podobně jako před rokem číhají nebezpeční soupeři.

Kromě Gorzówa, který v minulém ročníku vyhrál svou eurocupovou skupinu, poměří síly s ambiciózním tureckým Botasem Ankara a izraelskou Ramlou. „Naše skupina je považovaná za jednu z nejatraktivnějších, ale zároveň nejtěžších. Týmy mají eurocupové i euroligové zkušenosti. Chceme postoupit, nicméně každý vyhraný zápas bude důvod k oslavě,“ poznamenal generální manažer brněnského celku Richard Foltýn.

Všichni soupeři se chlubí minimálně jednou hráčkou se zkušenostmi z nejprestižnější ligy světa WNBA. To Královo Pole si v létě dopřálo omlazovací kúru a s týmem plným nových tváří zahajuje mezinárodní misi s respektem. „Pro mě jako mladou hráčku je to neuvěřitelná možnost a čest zahrát si takovou soutěž. Je rychlejší než naše liga a daleko víc si musíte hlídat obranu. Každá vteřinka hraje roli,“ uvedla devatenáctiletá křídelnice KP Ludmila Dudáčková.

Právě pevná defenziva je klíč k úspěchu brněnských basketbalistek proti favorizovaným soupeřům. „Díval jsem se na zápas polské ligy a tempo se mi zdálo vyšší než v naší lize. Je tedy otázka, jak se přizpůsobíme vyšší rychlosti v EuroCupu a co udělá s našimi hráčkami bouřlivá atmosféra v Polsku. Spousta našich holek nemá s touto soutěží zkušenosti,“ prohlásil nový trenér družstva Dušan Medvecký.

Jeho svěřenky vyhrály čtyři z pěti duelů v domácí lize a jsou druhé v tabulce, zatím se ovšem střetly převážně s papírově slabšími týmy. Naposledy rozdrtily Slovanku 88:41. „Soupeři nás zatím úplně neprověřili. Nicméně jsem spokojený s tím, jak holky pracují,“ liboval si Medvecký.

Zatímco v úvodu ročníku Královopolanky narazily na přívětivé soupeře, v následných kolech je čekají dvě ostré prověrky. V neděli se v jiskřivém brněnském derby představí na palubovce konkurenčních Žabin Brno, o necelý týden později vyzvou hegemona české nejvyšší soutěže USK Praha. „Těšíme se na tuto výzvu a uvidíme, jak na tom jsme,“ poznamenal Medvecký.

Nejprve je ale na řadě EuroCup, v němž Královo Pole ještě nikdy nepostoupilo ze skupiny.

Královo Pole v EuroCupu:

Čtvrtek 17. října od 18.00

Gorzów – KP Brno

Středa 23. října od 18.00

KP Brno – Botas Ankara

Čtvrtek 31. října od 19.30

Ramla – KP Brno

Středa 6. listopadu od 17.00

KP Brno – Gorzów

Čtvrtek 28. listopadu od 19.00

Botas Ankara – KP Brno

Středa 4. prosince od 19.10

KP Brno – Ramla