Rozjetý jihomoravský tým v dalším rozletu přibrzdila zranění. Rozdílné problémy vyřadily ze hry Američana Reginalda Keelyho, dalšího pivota Viktora Vašáta, navrch talentovaného Radka Farského a křídelníka Martina Vyroubala.

Poslední utkání odehrál brněnský celek pouze v osmi mužích. „Je pro nás těžké zvládnout pět zápasů ve dvou týdnech v tak malé rotaci. Musíme dát hráče dohromady a zvednout se před důležitými zápasy,“ burcoval řecký stratég po sobotní prohře na palubovce ne-ohroženého vládce českého basketbalu Nymburku 57:95.

Navzdory sérii proher zůstává brněnský tým v optimistickém rozpoložení. „Mile nás překvapilo, že i v tak malém počtu hráčů jsme dokázali sehrát vyrovnané zápasy s Ústím a Opavou. Škoda, že se zranění nakupila zrovna teď, jinak jsme se mohli poprat o lepší umístění v nadstavbě,“ doplnil asistent řeckého kouče Martin Vaněk, který v dnešním klání Chugaze výjimečně zastoupí v roli hlavního kouče. Klub trenéra uvolnil, aby mohl se synem odletět do Ameriky, kde mu pomůže s výběrem univerzity.

Jeho svěřenci v posledních týdnech tratí především na nedostatek vysokých basketbalistů. „Když vám vypadnou čtyři vysocí hráči, je to proti předním týmům poznat,“ podotkl Vaněk.

Citelné je také nucené odloučení fungujícího amerického tria Deremy Geiger, Davell Roby a Keely kvůli zranění posledního. „Američané se s jeho absencí vyrovnávají dobře. V týmu funguje vynikající chemie a Geiger s Robym se snaží teď hrát jinak. Máme skvělou partu a zranění hráči chodí i na tréninky, takže tým je nadále soudržný,“ popsal Vaněk.

Dva blíže nejmenovaní zranění si mají zahrát již v dnešním klání na palubovce Pardubic, třetí basketbalista opustí marodku před dalším duelem. „Samozřejmě chvíli zabere, než se do všeho znovu dostanou. Aby vše zvládli, mají také individuální tréninky,“ pravil dnešní hlavní lodivod brněnského celku.

Do konce nadstavby A1 chybí Jihomoravanům odehrát sedm duelů. Na předposlední sedmou pozici ztrácí z osmé příčky propastné čtyři výhry, ve zbytku nadstavby egoé zabojuje o dobrou pohodu do předkola play-off. „Pozici už vylepšíme asi těžko, takže se soustředíme na předkolo. Důležité je dobře se nachystat a mít kompletní kádr,“ podotkl Vaněk.

Boje v elitní nadstavbě zakončí egoé 10. dubna domácím soubojem s Nymburkem. Následně si s největší pravděpodobností zahraje předkolo play-off.