Jihomoravané vyhráli také druhý domácí duel v řadě po odvolání kouče Josefa Jelínka. „Výkon odpovídá pohodě, v jaké se kluci nacházejí. Vidíme to na trénincích. Psychicky se uklidnili, daří se jim v zápasech. Máme dobrý tým schopný postoupit do play off,“ těšilo po vysokém vítězstvím ředitele klubu Jiřího Hofírka.

Ten momentálně vede mužstvo společně s Liborem Jeřábkem a Veronikou Wiednerovou, která s nejvyšší licencí figuruje v zápisech jako hlavní trenérka. Do konec týdne už padne definitivní verdikt, jestli Jelínka na lavičce nahradí. „Výběr jsme zúžili na čtyři varianty a jednou z nich je realizační tým ve složení Wiednerová, Hofírek, Jeřábek,“ dodal brněnský ředitel.

Svitavy se proti Basketballu držely sotva pět minut, už v půlce střetnutí prohrávaly o patnáct bodů. A rozdíl neustále narůstal. Double-double, tedy 12 body a 16 doskoky, se blýskl Meno. „Předvedli jsme nejhorší výkon za celou dobu v lize. Hráči byli hodně namotivovaní a v úvodní čtvrtině dělali minižácké ztráty, jimiž domácí dosahovali laciných košů. Rozhodla obranná práce Hollowaye,“ pochválil amerického basketbalistu hostující kouč Jindřich Svojanovský.

Brněnský rozehrávač Holloway se stal nejlepším střelcem (19 bodů) i hráčem utkání. „Výborně bránil svitavského Macelu, také díku tomu jsme od začátku kralovali,“ souhlasil Hofírek.

Zatímco v přípravě Svitavy nad Brnem vítězily, v lize už nováček nestačil. Zatím má kontě pouze jedinou výhru. „Brněnská vítězství nad Plzní i Svitavami jsou z velké části ještě prací kouče Jelínka. To je můj názor, za kterým si stojím. Brnu přeju, aby mu změny prospěly, přesto doufám, že v odvetě ve Svitavách mu budeme důstojnějším soupeřem,“ přál si Svojanovský.