Ani ve druhém duelu pod vedením nového kouče Josefa Jelínka tak nebyli brněnští basketbalisté úspěšní. Porážkou v přímém souboji o devátou příčku opět ztratili důležité body na místa zajišťující účast v play off, navíc se na ně dotáhla předposlední Ostrava.

V zápase s Poděbrady Brňané prováhali první čtvrtinu. V následujících dvou se jim podařilo úspěšně náskok soupeře dotáhnout, jenže poslední část prohráli o deset bodů a po závěrečné siréně opět klopili hlavy.

Jejich naděje na lepší výsledek zmařil především poděbradský pivot Stephen Castleberry, který v poslední čtvrtině nasázel jedenáct bodů, celkově si jich připsal osmadvacet a k nim přidal devět doskoků. Obrovitému Američanovi se proti Brnu náramně daří. Tři ze čtyř nejlepších letošních výkonů předvedl právě v duelech s Basketballem.

Basketball Brno – Poděbrady 67:73

Čtvrtiny: 15:21, 20:16, 21:15, 11:21. Body: Sedmák 21, Sismilich 10, Gajdošík 9 – Castleberry 28, Páleník 12, Harčár a Stria po 9. Fauly: 21:16. TH: 16/11:19/12. Trojky: 6:5. Doskoky: 34:38. Diváci: 450.