Napínavé drama až do poslední vteřiny. V pikantním moravském souboji mezi domácím Basketballem Brno a Prostějovem se přelévalo skóre, diváci viděli koše v posledních vteřinách a bitvu rozseklo až prodloužení. V něm nakonec uspěli hostující borci. Prostějov vyhrál v 19. kole Mattoni NBL na brněnské palubovce 81:79.

A domácí jen nechápavě kroutili hlavou. Ještě dvě vteřiny před koncem řádné hrací doby vedli o dva body. Jenže Chán smečí poslal zápas do prodloužení, v němž si lépe vedl Prostějov.

Brňané dlouho ovládali hru, nad třetím týmem soutěže vedli dokonce o osmnáct bodů. V poločase jich Prostějov ztrácel ještě čtrnáct. „Jenže po pauze jsme přestali hrát na koš. Balony jsme si spíš podávali, než abychom stříleli. Někteří hráči se báli vzít na sebe odpovědnost,“ čertil se brněnský kouč Marian Svoboda.

Jeho hráči v úvodu dokonale zaskočili favorita. Vládli v obraně, v útoku spolehlivě proměňoval trojky nezastavitelný Reinberger. „Začátek byl z naší strany hodně vlažný. Rozehrávačům se vůbec nedařilo. Až po poločase hra rapidně zvedla. V poslední čtvrtině jsme Brnu dovolili jen pár bodů,“ pochvaloval si asistent hostujícího kouče Lubomír Růžička.

Prostějov ve druhé půli bod bodu smazával ztrátu a šest minut před koncem poprvé srovnal na 61:61. Domácí pak držel nad vodou Reinberger, jenže ostatní mu příliš nepomohli. „Bohužel nám schází hráč, který by dával stabilně patnáct bodů za zápas,“ litoval Svoboda.

Basketball prohrál letos podvanácté a zůstává na osmé příčce. „Myslím, že máme mnohem na víc. Měli bychom motat hlavu prvním pěti týmům, ne posledním pěti,“ měl jasno Štěpán Reinberger.

Ten spolehlivě proměňoval své pokusy, těsně před koncem však neproměnil jeden trestný hod. „Hodně mě to mrzí,“ říkal po zápase. Brňané poslední zápas před vánočními svátky zhořkl, nakonec prohráli o dva body. Na palubovku se znovu vrátí až 30. prosince.