Stačil jste se aspoň vidět s rodinou?

Úplně krátce. V neděli po příletu do Prahy jsme měli ještě týmovou večeři a v pondělí ráno jsem jel vlakem do Brna, v úterý v šest ráno jsem odjížděl na letiště a cestoval do Francie. Nedá se nic dělat, v sobotu už hrajeme první zápas a tým chtěl, abych co nejdřív přijel. Celá rodina byla ráda. Celkově mi už při šampionátu psalo i dost známých, které jsem dlouho neviděl, že nás sledují a podporují, což bylo super.

Poznali vás lidé na ulici?

Ano. (smích) Stalo se mi to poprvé v životě. Už v Praze v metru a potom v Brně po cestě vlakem. Lidi blahopřáli nebo se chtěli fotit. Bylo to příjemné. Jsem hrozně rád, že všechny zápasy byly v televizi, o basketbalu se mluvilo. Určitě teď o něj bude větší zájem a pomůže mu to.

Co byl podle vás takzvaný X faktor českého týmu?

Těžko říct. Od začátku přípravy jsme si sedli jako parta. Byla dobrá chemie v týmu a jeho jádro už je delší dobu spolu. Hodně nám pomohl Tomáš Satoranský. Kromě něj jsme neměli nějakou další výraznou hvězdu, přes kterou bychom to hráli. Vždy jsme pak vymýšleli akce přes toho, komu se zrovna dařilo.

Patrik Auda.
Je to o hrdosti, kterou všichni cítíme, sní Auda o postupu na světový šampionát

Jak jste se vypořádával s náročným programem? V Asii jste s národním týmem pobýval tři týdny.

Samozřejmě to bylo dost namáhavé. Jen v Číně jsme měli tři přelety, před mistrovstvím jsme hráli turnaj v Koreji. Poslední zápas jsme ale měli v sobotu a od té doby už jsem měl trochu čas vypnout od basketu. Časový posun je ještě cítit, ale těch pár dní na regeneraci stačilo. Za poslední roky jsem zvyklý, že jsou před sezonou různé reprezentační akce.

Patrik Auda na MS
- Počet zápasů: 8
- Počet bodů: 91
- Průměr bodů na zápas: 11,4
- Počet doskoků: 28
- Počet ztrát: 15
- Odehraných minut: 173

Co jste si kromě historického šestého místa pro českou reprezentaci z turnaje odnesl?

Zahrál jsem si proti hráčům z NBA a získal zkušenosti ze zápasů proti náročným soupeřům. To mi pomůže nejen v další sezoně, ale taky v budoucích basketbalových letech.

Jak těžké teď bude zkoncentrovat se na klubovou sezonu ve Francii?

Není to poprvé, co jsem v podobné situaci. Jsem zvyklý být doma třeba jen den, dva. Rozdíl oproti minulým rokům akorát je, že ve Francii začíná sezona nezvykle brzo, jiné soutěže startují v říjnu.

Český basketbalový reprezentant Patrik Auda pochází z Ivančic.
S tetováním se cítím dobře, vysvětluje basketbalový reprezentant Auda

Jaké jsou ambice vašeho nového týmu Boulazacu?

Zatím jsem se o tom s nikým z klubu nestačil bavit. V minulé sezoně skončil tým na desátém místě, tak předpokládám, že teď půjde o to minimálně umístění zopakovat nebo se pokusit urvat play-off.