Po srpnovém startu olympijské kvalifikace pro hry v Tokiu v roce 2020 se cyklisté opět ocitli v plném zápřahu, což mu vyhovuje. „Všichni jedou v totálních palbách, což mě baví,“ říká rodák z Brnířova na Domažlicku.

Dva Světové poháry po sobě skončil v nejlepší osmičce. V Berlíně obsadil sedmou pozici ve sprintu, k čemuž přidal dvanáctou v keirinu. V Londýně dojel osmý v keirinu. „Za osmičku jsem rád. Z první jízdy jsem šel rovnou do semifinále, které se pro mě vyvinulo trochu blbě a jel jsem pak jen finále B, Tam se mi jízda povedla,“ popisuje Kelemen, jehož v malém finále zdolal jen úřadující světový šampion ve sprintu Matthew Glaetzer z Austrálie, což znamenalo konečnou osmou příčku.

V nedělním sprintu už neměl sílu a obsadil 22. místo. „Od rána jsem byl jak vyschlá paprika. Keirin jsme jeli v sobotu do večera a hned druhý den sprint, to mi nedělá úplně dobře. Navíc mi nepřidalo nachlazení,“ vysvětluje účastník předchozích dvou olympiád.

Průběžní pořadí ve Světovém poháru
Sprint: 1. Matthew Glaetzer (Austrálie) 1950 bodů, …12. Pavel Kelemen 580, 46. Robin Wagner 90
Keirin: 1. Matthijs Büchli (Nizozemsko) 1400, …19. Kelemen 465, 21. Tomáš Bábek 430
1 km s pevným startem: 1. Joachim Eilers (Německo) 500, …8. Bábek 275.
Týmový sprint: 1. Nizozemsko 3000, …6. ČR 1537,5.


Aktuálně si stojí nejlépe z českých reprezentantů v průběžném pořadí Světového poháru. Ve sprintu jednotlivců je dvanáctý, v keirinu devatenáctý. V lednu pokračuje seriál v Novém Zélandu a Hongkongu. „Zatím to vypadá v pohodě, přitom jsem dva svěťáky v keirinu nejel, když závodil Babson,“ připomíná týmového parťáka Tomáše Bábka.

Minulý týden se také dočkal ocenění v anketě nejlepších sportovců města Brna za rok 2018, když uzavřel elitní desítku. Pomohly mu dva bronzy ve Světovém poháru, z týmového sprintu v Kanadě a keirinu v Chile. „Umístění v anketě mě mile překvapilo a potěšilo,“ dodává Kelemen.