Brněnští volejbalisté chtěli soupeře z Benátek nad Jizerou držet pod neustálou palbou tvrdého servisu. Jenže plán jim vyšel jen na půl.

Tři sety se Volejbalu Brno za koncovou čárou dařilo a živil šanci na zisk bodů. Ve čtvrté sadě brněnský servis končil příliš často v síti a Jihomoravnavé nakonec ve 21. kole Uniqa extraligy v sobotu s Benátkami prohráli 1:3 a z duelu odešli s prázdnou. „Možná u některých hráčů zapracovala psychika a tolik si nevěřili. Nevím, kde byl problém. Měli jsme za úkol servis solit od začátku do konce, takže jsme se snažili,“ krčil rameny brněnský blokař Adam Zajíček.

Domácí tým prohrával už 0:2, jenže po velkém dramatu ve třetím dějství vybojoval snížení na 1:2 a pomýšlel na tie-break. „Benátky jsou zkušenější a my jsme koncovce posledního setu natropili spoustu chyb. Místy jsme se správně nesoustředili. Jeden bod byl reálný. Je to škoda. Mohli jsme odskočit Havířovu,“ měl jasno Zajíček.

Z duelu měl rozporuplné pocity hostující nahrávač Tomáš Jambor, který ještě před dvěma sezonami hájil brněnské barvy. „Hrál jsem na Kouničce poprvé. Vrátil jsem se ze zahraničí a minulý zápas hráli Brňané v Benátkách. Cítil jsem nervozitu, vždyť jsem byl v Brně patnáct let. Měl jsem tendence jít do staré šatny. Naštěstí mě kluci dovedli ke správným dveřím,“ usmíval se Jambor.

Čtyřiadvacetiletý volejbalista měl ze třech bodů pro Benátky velkou radost. „Brno je nebezpečné v tom, že když se mu daří, hraje extrémně dobře, protože se do výkonu nadšeně opře. Chtěli jsme vyhrát, takže jsem spokojený,“ doplnil Jambor.

Brňané nenavázali na čtvrtek, kdy si dovezli dva body za výhru 3:2 z Ústí nad Labem. Svěřenci kouče Martina Gerži, který v novém roce na lavičce vystřídal Zdeno Hauera, v tabulce klesli na desátou příčku. Patnáctibodové Brno přeskočil o bod Havířov, který o víkendu smetl 3:0 Odolena Vodu. „Do play off chceme, jenže musíme přidat ve všech činnostech. Není příjemné stát v tabulce pořád pod hranou postupu, jenže se s tím musíme vyrovnat. Proti lehčím soupeřům je potřeba bojovat o každý míč a vyhrávat,“ uzavřel Zajíček.

Volejbal Brno – Karbo Benátky nad Jizerou 1:3

Sety: (-22, –23, 25, –21)
Brno: Smrčina, Fučík, Katona, Kubalec, Mlčuch, Kuliha, libero Muroň – Zajíček, Písařík
Benátky: Němeček, Starý, Dlouhý, Anděl, Dittrich, Jambor, libero Minařík – Sobek, Kohlmann, Nesvačil
Čas utkání: 105 minut
Diváci: 300
Rozhodčí: Pecháček – Pavelek