Trenér Benaga Beni Simitči nechystá svůj tým nijak speciálně na čtvrtfinálového soupeře: „Nemáme žádnou speciální přípravu na krokodýly. Máme specifickou přípravu na play off. Musíme se připravit jiným systémem, jelikož budeme hrát pátek – středa – pátek. Nejde ani tak o kondici, jako o psychiku a hlavu. Nyní už se fyzička trénovat nedá."

Zručský trenér očekává, že soupeř bude hrát defenzívně. „Nevím, v jakém rozpoložení soupeř bude. Brněnští asi neustoupí od svého stylu. Budou hrát hodně zataženě a přitvrdí. Na dobývání soupeřovi branky jsme ale zvyklí. Hráli jsme tak celou sezónu kromě dvou zápasů s ERA-PACKem. Nečekám nic zásadního," prohodil Simitči.

V prvním vzájemném utkání sezóny Benago v Brně remizovalo 1:1. Straší tento výsledek Simitčiho tým? „Nestraší," ujistil trenér Benaga a vysvětlil proč: „Tam jsme zkrátka nedávali branky. Sešlo se hodně faktorů, které nasvědčovaly remíze. Soupeře také podržel brankář Vašek Kubíček. Hráči byli nervózní, když nemohli otočit výsledek. Od prvního vzájemného zápasu jsme se hodně zvedli. Soupeře by mělo strašit našich sto padesát jedna nastřílených gólů."

Cílem Benaga je postoupit v co nejkratším možném termínu. „Chceme postoupit tři-nula na zápasy. V play off chceme postupovat v co nejkratším možném termínu až do finále. Přes veškerý respekt k soupeři známe naši sílu a musíme postoupit dál co nejdříve," uvědomoval si Beni Simitči.

Jedna drobnost může trenéra Zruče trápit. Do týmu už se nevrátí Leonardo Silva. „Není to komplikace, protože by vždy jeden hráč mimo Evropu musel sedět na tribuně. Odnesl by to ve čtvrtfinále buď Cristiano nebo Diego. Oba dva si zaslouží svou šanci. Celou sezónu makali," zdůraznil kouč favorita a dodal: „Budeme mít sice o jednoho hráče méně, ale celé play off se stejně odehraje v režii šesti nebo sedmi hráčích."

Kluky pořádně nabudím, slíbil Marek Kopecký

Ani FC Rádio Krokodýl Brno nedělalo ve své přípravě na play off změny. „Připravujeme se úplně stejně. Moc toho vymýšlet nejde. S Benagem jsme sehráli dva celkem vyrovnané zápasy. I Chrudim jsme na jejich palubovce potrápili," připomněl trenér Marek Kopecký porážku 3:5 z odvety. „Takoví soupeři, kteří musí tvořit, nám vyhovují. My umíme hrát z obrany, což není tajemství. Nicméně naši taktiku si nechám pro sebe," usmíval se kouč.

Kopeckému bude v prvním zápase chybět minimálně Jan Havel: „Ještě nás čekají dva tréninky. Akorát mi psal Michal Mareš, že lehl s chřipkou, ale jinak bychom měli být na Benago v kompletním složení. Ze základní části je pořád vykartovaný Jan Havel, který nemůže v prvním utkání hrát. Kádr je kompletní, nikdo není dlouhodobě zraněný. K dispozici už by měl být Nosko."

Proč v průběhu sezóny skončil v týmu kapitán Pavel Outrata? „Šlo o disciplinární důvody. Museli jsme se rozloučit. Jako hráč nám obrovsky chybí, ale nedělal dobrotu v kabině," odpověděl trenér.

Dokáže Rádio Krokodýl zopakovat remízu proti Benagu i v play off? „Myslím si, že jsme toto utkání schopni zopakovat. Známe přednosti Benaga, ale víme i o jejich slabinách. Rozhodně to s námi Zručští nebudou mít jednoduché. Cíl sezóny jsme splnili a bude nám vyhovovat, že jdeme do série jako outsider," řekl Kopecký a zdůraznil: „Vůbec si nemyslím, že to Benago bude mít s námi jednoduché, jak Beni píše, že už se vidí v semifinále. Bude je to hodně bolet, protože já neumím prohrávat. Navíc je to moje první play off v roli trenéra. Moc se na něj těším a kluky pořádně nabudím."

První čtvrtfinálový zápas se hraje ve Zruči nad Sázavou v pátek od 20.30 hodin. Druhý duel je naplánován v bohunické sportovní hale ve středu od 19 hodin.