První díl hostila kopcovitá Myslivna, do nástrah 7,1 kilometrů dlouhé trasy se nakonec pustilo 120 běžců. „Průměrně na Myslivnu chodí tak dvě stě dvacet lidí, takže sto dvacet je perfektní číslo. Věřím, že počet se začne pomaličku zvyšovat, až se mezi běžci rozšíří informace o Triexpert Cupu a třeba do něj zasáhnou i ti, kteří jej jinak neběhají,“ uvedl Petr Božek, předseda Brněnského klubu běžeckých a sportovních aktivit, který pořádá letní seriál i závod Vokolo Priglu.

Nejrychleji se s nástrahami tratě v okolí Hotelu Myslivna popasoval loňský vítěz Triexpert Cupu Adam Szymanik, který ji zvládl za 26 minut a 51 sekund. „Samozřejmě bez soupeřů ze sebe člověk třeba ke konci nevymáčkne tolik jako v závodě. S časem jsem ovšem hodně spokojený. Měl jsem trošku delší pauzu od běhu, takže mě překvapil,“ podotkl Szymanik.

Pořadatelé nejprve trasu kolem Myslivny vybrali pro zkušební závod, aby vychytali nedostatky systému. Minulý týden už se tam běhalo naostro. Ženám vládla Martina Dvořáková s časem 36:21. „Myslivnu jsme dali dvakrát po sobě, protože je organizačně i orientačně náročná, ale i kvůli tomu, že se tam nepotkávají žádní lidé, ani trať není zarostlá. Bylo to trochu hektické, ale vše klaplo perfektně, v systému jsme doladili pár much a funguje suprově. Mám z toho radost,“ sdělil Božek.

Virtuální seriál má sedm dílů, tento týden běžci soupeří v závodě Mizuno Pisárky, který měří šest kilometrů. Po absolvování doloží svůj výkon záznamem z chytrých aplikací či fotkou s hodinkami, které nahrají na webové stránky klání.

Účastníci sbírají body do celkového hodnocení seriálu, po každém kole navíc pořadatelé losují výherce běžeckých bot a na konci seriálu rozdají ceny v tombole. Běžci mohou také dobrovolně přispět na pomoc pořadatelům. „Teď nebývám moc v Brně, takže asi všechny závody neodběhnu, ale v létě se už na Triexpert Cup určitě chystám,“ řekl Szymanik.

Od 1. července počítají pořadatelé s klasickým startem seriálu, který nabídne dvanáct běhů v Brně. „Od pondělí už možná budou povolené akce pro tři sta lidí, takže s největší pravděpodobností necháme běžet do konce června virtuální Triexpert Cup, ale ve středu v šest hodin večer skutečně budeme na daném místě třeba ve dvou lidech a odstartujeme závod. Na začátku třeba pro padesát lidí, kteří si změří trasu sami, ale aspoň už budou mezi sebou závodit, což jim trošku chybí. Ostatní můžou dál běhat jiné dny. Uděláme takový předstupeň před červencovým návratem do normálního režimu,“ dodal Božek.