Původní lhůta vypršela v úterý. Poslední dvě stovky startovních čísel nachystají pořadatelé ještě na místě v den závodu 11. dubna. „To minulý rok vůbec nebylo, letos se snažíme lidem do poslední chvíle maximálně vyjít vstříc," popisuje Mokrý.

Unikátní běžecká akce na trati Masarykova okruhu, kde se pravidelně prohání jezdci mistrovství světa silničních motocyklů, se letos uskuteční podruhé. A už teď je jasné, že počet aktérů překoná číslo 1223, které pořadatelé zaznamenali před rokem. „Dali jsme si za cíl dva tisíce účastníků. Přidali jsme koloběžky a inline, se dvěma novými sporty jsme doufali, že na takové číslo dosáhneme," povídá ředitel závodu.

Ke včerejšku se přihlásilo 1934 účastníků, z toho 168 ke klání na koloběžkách a 124 na inline bruslích. „Myslel jsem, že větší zájem bude o inline než naopak," podotýká.

Po loňské odpolední akci se navíc z druhého ročníku Masaryk Runu stává celodenní záležitost. Areál se 11. dubna otevře už v devět hodin ráno, program končí v pět hodin odpoledne. Jeho součást tvoří testování koloběžek, elektromobilů či skákací hrad pro děti. A hlavně dvanáctiminutová show leteckého akrobata Martina Šonky. „Udělali jsme všechno pro to, aby se tam lidé cítili dobře. Fandili svým kamarádům či členům rodiny a zároveň strávili aktivní den," hlásí Mokrý.

Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna připravili pořadatelé pro účastníky opět autobusovou dopravu z Mendlova náměstí na Masarykův okruh.