Dobrými výkony se prezentoval Ondřej Hošek, který ve sprintu skončil na sedmnácté pozici a ve stíhacím závodě na sedmém místě. „Musím říct, že jsem hodně spokojený. Dlouhou dobu jsem nezávodil a nevěděl, co mohu od sebe očekávat,“ zhodnotil třiadvacetiletý brněnský rodák.

Volejbal KP Brno. Ilustrační foto
Nový tým volejbalový odhalil posily. I bývalé reprezentantky

Pustil se i do srovnání zimní verze biatlonu s letní na kolečkových lyžích. „Šlo o specifický zážitek. K biatlonu je to hodně podobné, ale na šampionát nedorazila nejlepší konkurence jako v zimě. Na druhou stranu obsazení nebylo nejhorší,“ líčil Hošek.

Výsledky na MS
Sprint: 17. místo, ztráta na prvního +1:21,0
Stíhačka: 7. místo, ztráta na prvního +1:04,8


Pro kterého stejně jako i ostatní závodníky šlo o zpestření přípravy. „Všichni si určitě rádi zazávodí i v létě. Nabourá se tréninkový stereotyp a zároveň se člověk ujistí, jestli příprava probíhá, jak má, nebo jestli je třeba něco změnit do začátku zimy,“ podotkl.

Toho nadchla divácká kulisa. Na šampionát dorazilo přes šest tisíc lidí. „Byli úplně super. Závod dostal jiný nádech. Atmosféra šla opravdu hodně znát a všichni jsme si ji maximálně užili. Vyburcovala nás k lepšímu výkonu, což potvrzuje počet získaných medailí,“ vyjádřil.

Z šestadvaceti medailí, které se rozdaly, uzmuli závodníci České republiky třináct. „Šampionát se povedl fantasticky. Především sprint, ve kterém brali naši první tři místa. Tohle nikdo nečekal, že budeme mít tolik úspěchů,“ glosoval Hošek.

Ten se ještě do svých osmnácti let věnoval dvěma disciplínám, krom již zmíněného biatlonu ještě vodnímu slalomu. „Když mám volnou chvíli, na vodu si zajdu. Baví mě to a jde o perfektní odreagování. Přeci jen jsem u ní od dětství vyrůstal,“ dodal Hošek.

Ján Svorada
Na kole si vyvětrám hlavu po náročném dni, popisuje čerstvý padesátník Svorada

VLADIMÍR FORMÁNEK