Přesto o víkendu získal při závěrečném závodě na brněnském výstavišti titul. Svůj první mezi dospělými. Ve čtyřech umělých sekcích to byl souboj Koláře s pražským třicátníkem Romanem Chvojkou. Blanenský mladík měl výhodu mírného náskoku a dokázal ji proměnit.

Ani jednomu z nich se ale v Brně nedařilo podle představ. Kolář dělal chyby hlavně ve druhém kole a skončil třetí s dvaceti trestnými body, Chvojka měl o bod víc a v konečném pořadí zaujal místo hned za Kolářem.

„Jsem spokojený, že se mi to povedlo vyhrát. Je ale škoda, že to nevyšlo i v tom posledním závodě. Překážky byly hodně těžké,“ posteskl si Kolář.

Pětinásobný mistr světa z mládežnických kategorií měl obavu především ze třetí sekce. Přeskok ze špičatého kamene na úzkou kladinu ve vysoké výšce, tím pořadatelé závodníkům zavařili. Jen tři jezdci na něm nenechali všechny body. Čistě neprojel vůbec nikdo.

Diváky nejvíc zaujal vodopád, do kterého se bikeři šplhali po mokrých kládách. Kolář na něm zakončil svou mistrovskou sezonu. „Štve mě, že jsem se dostal až nahoru a tam mi to uklouzlo. Chtěl jsem to na závěr zvládnout,“ zlobil se na sebe Kolář.

Souboj mezi ním a Chvojkou probíhal na dálku. „Průběžně jsem sledoval, jak se mu daří. Ale když dělal chyby, tak mě to nijak neuklidňovalo. Spíš mě znervózňovalo, když zajel něco dobře,“ přiznal mladík.

Kolář začal s biketrialem v šesti letech a díky svému talentu vždycky závodil mezi staršími. Teď si musí zvykat na nejvyšší kategorii. „Už tu jsou těžší překážky. Je znát, že mají dospělí závodníci víc síly a mají větší skoky,“ připustil Kolář.

Příští rok ho závody s elitou čekají i na mistrovství světa. „Pro tu první sezonu mám ambice hlavně nasbírat zkušenosti a udržet se v Elite,“ nastínil plány Kolář. Navíc mu bude pokračovat věčný souboj se Španělem Mustielesem, který s ním putuje kategoriemi a letos ho připravil o světový titul v Cadetech.