Do derby nejdou týmy v nejlepším rozpoložení. Sígrs prohráli s Prague Lions 21:55, Alligators nestačili na Vysočinu Gladiators v poměru 7:43. Jak lépe si zvednout sebevědomí než výhrou nad městským rivalem? „Pro mě derby znamená hodně,” netajil se před zápasem hlavní trenér Sígrs Petr Švanda.

Ten připomněl, že v klubu rivala dříve působil. „Srovnávám svůj první klub s mým dítětem,” dodal Švanda nadneseně. Právě Švanda stál za zrodem Sígrs.

Sígrs budou napravovat vysokou prohru z Prahy. „Kvalita Lions byla na mnohem vyšší úrovni, než co jsme viděli v předcházejících zápasech,” vysvětloval útočný výpadek Igor Mašlanka. Právě na něj se velmi často spoléhá svými přihrávkami quarterback Wesley Geisler.

Mašlanka věří, že tým hodí prohru s Lions za hlavu. „Musíme zapomenout na to, jak jsme hráli v Praze. Zase budeme makat na sto procent od začátku a nesmíme vypustit první poločas,” dodal Mašlanka.

Alligators zatím neprožívají vydařenou sezonu. Čtyři zápasy, čtyři prohry. V týmu byste paniku nebo špatnou náladu ovšem nenašli. „Naopak po zápase s Lions, kdy jsme hráli dobře, to byl impulz k dalšímu fungování,” drží hlavu nahoře Zbyněk Zelinka, manažer Alligators.

Po nadějném výkonu s Lions přišel výkonnostní krok zpět, kdy Alligators vůbec nestačili v televizním zápase na Gladiators. Že by nervozita z kamer svazovala brněnskému týmu ruce? „Roli to hrát mohlo,” uznal Zelinka.

„Sešlo se to tak, že všichni hráli špatně,” uzavřel.

Proti Gladiators se vůbec nedařilo běhové hře Alligators. Opora brněnských, David Kilian, se proti soupeři vůbec neprosadila. V čem viděl Kilian hlavní příčiny útočného výpadku? „Agresivní obrana Vysočiny. Máme dost nováčků na ofenzivní lajně a těm chybí zkušenosti. Gladiators na ně vyvinuli velký tlak,” vysvětlil Kilian.

Ten si je vědom toho, že Sígrs viděli efektivní obranu Gladiators. Alligators se tak musí připravit na podobnou taktiku i od brněnského rivala. „Snažíme se na to připravit,” potvrdil running back Alligators.

Podaří se Alligators vylovit první vítězství v sezoně právě proti městskému rivalovi? Sígrs mají v hlavách ještě další cíl. Vítězství by je udrželo ve hře o postup do semifinále. Prohra s Alligators by je totiž téměř jistě vyřadila ze hry ve skupině, kde dominují Gladiators a jsou zde i silní Ostrava Steelers.

Brněnské derby začíná v pátek od pěti hodin odpoledne na ragbyovém hřišti v Bystrci.

RADIM KROULÍK