Duel, kterým Žabiny načínají skupinové boje v novém ročníku EuroCupu, startuje v šest hodin večer v hale Rosnička. „Je to svátek basketbalu nejen pro nás, ale i pro diváky. Jak minulý rok, tak i letos nám los vyšel a první kolo odehrajeme v domácím prostředí, což nám může velmi pomoct," řekla pro klubový web křídelnice Petra Záplatová.

Fanoušci, kteří na zápas dorazí, se kromě elitního basketbalu mohou těšit i na setkání s ikonami, které jsou neodmyslitelně spjaté se Žabinami. Brněnský klub totiž slaví třicetileté výročí vzniku, ke kterému vydal knihu s názvem 30 let s Žabinami. „Knížka je za mě úžasný počin. Je neuvěřitelné, že se z obyčejné Rosničky s lezeckou stěnou po boku podařilo vybudovat euroligový stánek,“ vypráví Večeřová.

Ta se Žabinami spojila podstatnou část své kariéry a zažila mnoho momentů, které nová kniha mapuje. Diváci si nové dílo budou moct zakoupit i přímo při čtvrtečním utkání. „Jsem vděčná za to, že nás Jan Bobrovský s Jiřím Hamzou dokázali po republice posbírat. Dali nám možnost společně zažít mimořádně úspěšná léta, basketbalově vyrůst a připravit se pro národní tým,“ dodává Večeřová.

Královopolské volejbalistky (v bílém) zdolaly španělský tým Gran Canaria 3:2 na sety a postupují do dalšího předkola Ligy mistrů.
Premiéra jako hrom! KP po obří bitvě slaví v Lize mistrů postup, podívejte se