Nový ročník Ženské basketbalové ligy už se nezadržitelně blíží a Žabiny stále řeší zdravotní komplikace. Do sestavy se sice vrátila Petra Záplatová, hned čtveřice hráček však stále není k dispozici. Do víkendových utkání tak nezasáhly Natálie Stoupalová, Adéla Buřtová, Eliška Hamzová a Adéla Mezihoráková.

I bez nich však brněnské družstvo v sobotu dominovalo a německé soupeřky zdolalo téměř třicetibodovým rozdílem. „Na to, že jsme nastoupily jen v osmi lidech, jsme odehrály slušný zápas. Je to dobrá příprava na sezonu, držíme při sobě i v takovém počtu a hrajeme týmově,“ pochvalovala si Adéla Kytlicová, která v prvním duelu zapsala šestnáct bodů.

Hokejisté Komety prohráli v Karlových Varech 0:4.
Modrobílý horor. Kometa nedala gól ani ve Varech a zažila nejhorší úvodní víkend

Žabiny o vysoké výhře rozhodly už v prvním poločase, který suverénně ovládly 48:17. „V první půli se nám dařilo hodně útočně. Pak jsme ale přestaly doskakovat a nebraly jsme soupeřky na záda. Párkrát jsme tedy každá z nás schytaly ránu a odnášíme si ze zápasu různá zranění, fyzicky jsme ale byly v pohodě a spíš to bylo o hlavě,“ hodnotila Kytlicová.

Nedělní odveta už přinesla mnohem větší drama. Domácímu výběru se totiž nepovedlo odskočit do většího náskoku, po první čtvrtině byl stav dokonce vyrovnaný. „V prvním duelu hrály soupeřky trošku jinak, protože byly po dlouhé cestě a navíc v rotaci jen osmi hráček, takže byly asi i víc unavené. V odvetě se na naši hru lépe připravily, my jsme si nedokázaly úplně vytvářet pozice. A když už jsme nějaké měly, neproměnily jsme je,“ kritizovala Petra Záplatová.

Svěřenky kouče Viktora Pruši tak o výhru musely bojovat až do závěrečných sekund, nakonec zvítězily se sedmibodovým náskokem. „Každým dnem se učíme sehrávat. Začleňují se nové hráčky a víc se na hřišti cítíme. Doposud jsme v přípravě ukázaly, že jsme každým zápasem o kus dál a věřím, že to bude čím dál lepší,“ dodala Záplatová.

Příprava Žabin

Sobota
Žabiny Brno - Nördlingen 83:50
Body Žabin: Záplatová 16, Kytlicová 16, Smutná 13, Cunane 12, Sklenářová 11, Nétková 6, Knežević 5, Čechová 4.

Neděle
Žabiny Brno - Nördlingen 80:73