Právě Pavlíková s Danielou Digrinovou a Elou Koulisiani pomohly českému národnímu týmu k úspěšné kvalifikaci na mistrovství Evropy, Tereza Hrušecká stejného cíle dosáhla se slovenskou reprezentací. Gretell Morenová se s Kubou zúčastnila Panamerického poháru. „Je to vážně takový sen, moc si vážím té šance a důvěry. Jsou to pro mě obrovské zkušenosti a je to o to příjemnější, když se nám s nároďákem daří,“ radovala se královopolská kapitánka Digrinová.

Česká královopolská trojice je navíc velmi blízko od vysněného turnaje, už 24. září totiž národní tým započne svou cestu mistrovstvím světa. V Nizozemí se hned na úvod střetne s hvězdným týmem Brazílie. „Vzpomínám si, když jsem po úspěšné sezoně zaslechla, že můžu reálně bojovat o letenky na světový šampionát. Brala jsem to jako takový hezký kompliment a teď je to tady,“ vyprávěla Digrinová.

Ostatní hráčky královopolského týmu se více než před měsícem začaly připravovat na novou sezonu, kterou svěřenkyně Erika Nezhody rozehrají 17. října v Superpoháru proti Prostějovu. Reprezentantky se zapojí ihned po svém návratu, odpočinku si tak moc neužijí. Od nového ročníku mají ale jen ta největší očekávání. „Přála bych si, abychom plynule navázali na minulou sezonu, i když všichni víme, že to bude obrovsky těžké,“ nastínila mladá kapitánka.

Odhodlání však může být o to větší, že KP Brno čeká i mezinárodní měření, v prosinci se totiž v poháru CEV Cup brněnský klub střetne s řeckým týmem PAOK Thessaloniki ze Soluně. „Věřím, že půjdeme do turnaje sebevědomé a doufám, že dojdeme co nejdál. Navíc má spousta z nás už zkušenosti s mezinárodním volejbalem. Bude to pro nás velká výzva a zároveň dobré srovnání,“ těšila se Digrinová.