Jste rád, že už máte jasno o zápase s Rakičem?

Beru to jako pozitivní věc, že budu zápasit v brzké době a je to potvrzené. Můžu zahájit přípravu bez jakéhokoli otálení, bez toho, aniž by něco bylo nějakým způsobem neznámé. Vždycky je nepříjemné, když to lidem není jasné, vyptávají se, nonstop dotazy. Konečně je jasno a můžu se jít připravovat.

Víte, zda vás výhra posune opět k boji o titul?

Dá se to tak brát. Záleží na dohodě s UFC a máme domluveno s vedením, že pokud zvítězím, budu si moci jít pro titul.

Český zápasník Jiří Procházka nezvládl titulovou bitvu o pás šampiona polotěžké váhy UFC
Tvrdý newyorský direkt. Procházka na titul nedosáhl, proti Pereirovi padl k zemi

Dáte si přes svátky úplný klid od tréninku, nebo to neumíte?

Umím si dát úplný klid. Je důležité dělat, co je v tu chvíli třeba. Teď je potřeba užít si vánoční svátky, ale to neznamená, že trénink není jejich součástí. Je součást mé denní rutiny, tudíž se pro mě nic nemění.

Dodržujete na Vánoce nějaké tradiční zvyky?

Ani ne, ale minulý rok jsme se odvážili a koupili si set na lítí olova. Je to takový zvyk, který jsem poprvé zažil už v dětství, to jsme dělali tyhle zvyklosti, jako házení pantoflí, pouštění lodiček ve skořápkách. Olovo je tradice. V dnešní době se na všechno kašle, takže by se mohlo kašlat i na Vánoce, ale Vánoce dělají rodinnou atmosféru, přátelskou. Myslím, že nejdůležitější je, že jsou to svátky klidu a míru. To je nehledě na Vánoce nutno udržovat celý rok.

Sejde se u vás početná rodina?

V nejbližším okruhu se sejdeme na Štědrý večer, druhý den navštívíme rodinu, dáme si dobré jídlo, pohovoříme a tak. Vánoce jsou především o rodině, o těch nejbližších, ale nejen to, taky jsou o nás samých, kdy máme čas, jak se říká, rozjímat. V pátek byl slunovrat, tudíž si můžeme nějakým způsobem určit, jakým životem chceme žít, jak ho chceme vést dát, vnést do něj harmonii a vybalancovávat.

Co si dopřejete k jídlu, jste fanoušek kapra se salátem?

Když je kapr z dobré vody, tak je super a dám si ho rád, pokud není baheňák. I se salátem.

Na cukroví vás užije?

Ani ne, ale když je nějaké dobré konzistence a chutě, dám si rád.

Jaké dárky vám udělají největší radost?

Největší dárek si můžu dát jen já sám, to je nějaký vnitřní stav spokojenosti, disciplíny, tohle mám ve své moci. Vždycky rád ocením to, co potřebuji v denním životě. Takže jsem většinou rád za věci, jako je spodní prádlo nebo ponožky.

Jaké máte rád na Vánoce pohádky?

Českou klasiku jako Tři oříšky pro popelku, ale líbí se mi i novější zahraniční jako Shrek nebo Ledové království. Minulý rok jsem se díval na Čertí brko, to je fakt trefná pohádka, krásně sehraná, člověk se zasměje. V pohádkách jsou zdůrazněné základní principy, které bychom neměli opomíjet. Strašně rád sleduji pohádky s takovým zaměřením, kde jsou vyzdvižené základní ctnosti jako přátelství, upřímnost, dobré srdce.

Konec roku oslavíte někde s přáteli, nebo kde budete?

Buď s přáteli, nebo pojedu někam do hor na výšlap.

Český MMA zápasník Jiří Procházka v titulovém zápase organizace UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie
Procházka je šampionem UFC. Teixeiru „uškrtil“ v pátém kole

Dovolí si zápasník šampaňské?

I zápasník si může dovolit cokoli, akorát musí vědět, jaké to bude mít důsledky, všechno k něčemu přispěje.

Jaké máte přání pro sebe a pro své fanoušky?

Fanouškům moc děkuji za podporu, věřím, že v nadcházejícím zápase si vezmeme vítězství a vrátíme se opět na vrchol. Přeji všem krásné svátky, ať si najdou čas sami na sebe, na rozjímání, protože náš vnitřní svět je fakticky to největší království, které můžeme mít nádherné a tudíž se cítit sami nádherně.