Program v brněnském hotelu Bobycentrum totiž v sedm hodin večer odstartují čtvrtfinále pyramidového turnaje, do něhož vstoupí osm thajboxerů. „Vítěz musí zvládnout tři zápasy po třech kolech. To je dost náročné v jednom večeru,“ podotýká hlavní organizátor turnaje Martin Karaivanov.

Pořadí zápasů Fusion FN23

Pyramida v muay thai do 71 kilogramů, na 3x3 minuty – čtvrtfinále:

1. Richard Fleischer (Jetsaam Gym Brno, ČR) – Štefan Sipoš (Thaibox club Ružinov 821, Slovensko)

2. Jan Pajtaš (Hron Gym Brno, ČR) – Filip Gorol (Leonidas Gym Dubí, ČR)

3. Štěpán Guba (Muay Thai Olomouc, ČR) – Dalibor Ficek (Boxerňa Žilina, Slovensko)

4. Vladimír Lengál (RK-VT Znojmo, ČR) – Dag Hoke (Spejbl Gym Praha, ČR)

Souboj v thajském boxu do 86 kg, 3×3 min:

Jiří „Sněhulák“ Jaroš (Hron Gym Brno, ČR) – Danilo Tošić (Ares Gym Banja Luka, Bosna a Hercegovina)

Souboj o český titul WMC v muay thai do 66,68 kg, 5×3 min: Michal Vacek (Jetsaam Gym Brno, ČR) – Jiří Páv (X-Gym Praha, ČR)

Souboj v thajském boxu do 100 kg, 3×3 min: Tomáš Hron (Hron Gym Brno, ČR) – Alin Ionut Iancu (Power Gym Craiova, Rumunsko)

Mezi čtvrtfinále, semifinále a finále pořadatelé vložili vždy jen jeden souboj. „Na pyramidu se těším, píše svůj příběh a má hloubku. Diváci nejprve vidí čtyři dvojice a udělají si představu. Pak můžou tipovat, kdo ve finále vyhraje. Je zajímavé sledovat, jak se kluci poperou s únavou, zraněním,“ popisuje Karaivanov, mimo jiné trenér Jetsaam Gymu Brno.

Z jeho klubu nastoupí do turnaje Richard Fleischer, brněnský Hron Gym zase reprezentuje Jan Pajtaš. „Zápasník musí být připravený fyzicky, ale velkou roli hraje psychická pohoda. Motivace a cíl jsou trochu jiné než v jednom zápase, po kterém je konec a jde se na raut. Tady za chvíli začne druhý duel,“ upozorňuje.

Vítěz úvodního souboje dostane nanejvýš hodinu odpočinku, než půjde znovu do ringu. „Dá se trochu taktizovat, v prvním duelu víc dbát na to, aby se člověk nezranil. V semifinále a finále je to už jedno. Mezi souboji hraje velkou roli momentální stav a práce týmu,“ naznačuje možnosti Karaivanov.

Na šampiona klání ve váze do 71 kilogramů čeká peněžní odměna a také věcné ceny. „Pyramida bude zajímavá, je v plných pravidlech a atraktivní váze, budou to rychlé souboje a diváci si přijdou na své,“ láká příznivce brněnský bojovník Tomáš Hron.

Oblíbený thajboxer přijde v domácím ringu na řadu na závěr galavečera a půjde o 111. duel jeho profesionální kariéry.

„Tři jedničky vyšly hezky na Brno. Přijde hodně známých, mám dvě malé ségry, které mi budou fandit. Bobycentrum má svou atmosféru, je dobře stavěné a diváci výborně vidí odkudkoli,“ povídá. Lístky budou k dostání ještě na místě.

Hronovi se postaví Alin Ionut Iancu z Rumunska. „Viděl jsme jeho zápasy. Má sto dvacet kilo, je to tank. Technicky a fyzicky na tom budu mnohem líp, ale od takového těžkotonážníka může každý granát znamenat problém,“ upozorňuje sedmatřicetiletý brněnský rodák přezdívaný Chřestýš.