Úřadující domácí mistři Draci Brno jsou zatím v baseballové extralize suverénní, desetkrát za sebou vyhráli. Usilovat o další vítězství budou v pátek proti Eagles Praha. V Brně se diváci mohou těšit na úvodní nadhoz zástupce Univerzity Obrany - majora v záloze Pavla Pazderu. U hřiště bude probíhat hodnotný program pro děti, které budou moci navštívit laserovou střelnici. Na programu jsou také závody v běhu či skákaní ve vojenských pytlech, ukázky výzbroje a výstroje. Doprovodný program bude od šesti do osmi hodin večer, vstupné je čtyřicet korun. V sedm hodin večer začne samotný zápas, kdy domácí tým nastoupí v trikách Baseball Czech, po utkání je připravený ohňostroj.

Army Day v Třebíči pořádaný ve spolupráci s 225. letkou bojového zabezpečení z 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou začne v sobotu o půl čtvrté odpoledne. „Vojáci do Třebíče tentokrát dovezou také zbraně, ke kterým se civilista jen tak nedostane, ale v areálu baseballového hřiště si je budete moci i vyzkoušet. Samozřejmě vše bude bez nábojů,“ popsal Robert Vávra, mluvčí třebíčských baseballistů.

Před čtvrtou je na programu nástup týmů se slavnostním nadhozem v provedení zástupců armády a po státní hymně by měl přímo nad hrací plochou proletět bojový vrtulník. „Po třetí směně se diváci můžou těšit na komentovanou ukázku výcviku služebních psů, která už loni sklidila velký ohlas zaplněné tribuny. A jako novinku tentokrát vojáci předvedou ukázku výcviku dravců používaných při zabezpečování provozu letiště. Ta bude na programu po odehrané páté směně. Během zápasu se můžete s dravci i vyfotografovat, nebo si prohlédnout zmiňované zbraně,“ doplnil Vávra.

Děti do výšky 150 centimetrů mají vstup na akci zdarma a celý den pro ně bude k dispozici rovněž skákací hrad. Vstupné neplatí ani diváci, kteří přijdou v tričku Baseball Czech v provedení camouflage, nebo si ho na místě zakoupí. Tím zároveň přispějete na dobrou věc, protože výtěžek z prodeje limitované edice triček jde do Fondu potřebným na podporu hráčů baseballu ze sociálně slabých rodin.