Jak jste na prahu druhé poloviny sezony spokojený s aktuální pátou pozici?
Odpovídá hře, kterou předvádíme. Neměli jsme dobrý vstup do soutěže. Museli jsme řešit post nahrávače, kde nám vytrhl trn z paty Ondřej Boula. Od té doby vše vypadá lépe. Vyhrát na začátku tři zápasy, mohli jsme být ještě o poznání výš.

Na post prvního nahrávače jste tedy definitivně přemluvili Boulu?
Prvního nahrávače jsme sháněli. Měli jsme na zkoušce Rusa, který neměl takové kvality, jaké jsme si představovali. Byl u nás i Polák, jenomže dal přednost jinému týmu. Dohodli jsme se s Ondřejem, že v ne úplně stoprocentním režimu za nás sezonu dokončí. Stejně s námi trénoval a hrál za B tým v první lize. K našemu klubu má vztah.

Hokejisté Komety Brno (v bílém) podlehli Mladé Boleslavi 0:2.
Kometu vynuloval Kantor. Mladé Boleslavi podlehla i potřetí v sezoně

Věřili jste před sezonou, že prvním nahrávačem bude Duc Luan Truong?
Tajně jsme doufali, že by to mohl zvládnout, i když jsme ho angažovali s tím, že bude druhý nahrávač. Nicméně nás naplnila nadějí příprava. Tak kvalitní jako letos nebyla už minimálně pět let. Jenomže začátek sezony se nepodařil. Tři zápasy nevyšly a už se to vezlo. Ale pozici druhého nahrávače, kvůli které jsme ho brali, si plní podle představ.

Jak jste aktuálně spokojený s hrou týmu?
V posledních týdnech se situace zkomplikovala. Hukel má menší zranění kolene, Boula zase ramene. Jejich problémy ovlivňují naši hru, která je hodně stavěná na podání s výskokem. Dobrý servis a kvalitní bránění na bloku jsou základní kameny naší herní filozofie. Boula ani Hukel teď nemohou naplno servírovat, a tak se nám koncepce trochu rozpadla. Věřím, že až se dají dohromady, vrátíme se ke hře, jakou si představujeme a jakou potřebujeme.

Změnili se nějak vaše předsezonní cíle s ohledem na vývoj sezony?
Chceme postoupit do play-off nejlíp z pátého místa, kde jsme teď. Pokud to bude ještě z lepší pozice, jenom dobře. V každém případě hůř než z šesté příčky do vyřazovacích bojů nechceme.

Plánujete ještě nějakým způsobem zasáhnout do kádru?
Soupiska se uzavírá na konci ledna, do té doby je ještě možnost změny. Ale neděláme si iluze, hráči už jsou přebraní a volní volejbalisté, které potřebujeme, nejsou.

Brokovnici vyměnil za malorážku a své střelecké umění prokázal i s ní. Jiří Lipták vyhrál exhibiční soutěž osobností při biatlonovém Světovém poháru v Novém Městě na Moravě.
Brokař Lipták uspěl při biatlonu, ale na běžkách ztrácel balanc

V posledním zápase roku hrajete na palubovce mistrovského Karlovarska, co od utkání čekáte?
Moc tam nevyhráváme, ale dokážeme je trápit. Do utkání nenaskočí Boula, který je na reprezentační akci jako asistent trenéra kadetů. Chceme dát prostor Truongovi s Provazníkem (Adam Provazník – osmnáctiletý nahrávač, pozn. red.), ať se ukážou. V podobném složení jsme získali na začátku sezony se stejným soupeřem bod, rozhodně máme šanci.