Užil jste si duel proti Nymburku, kde nastupuje váš starší bratr?

Pokud nepočítám přípravný zápas, tak jsme proti sobě hráli poprvé. Byl to pro mě zážitek a moc jsem se těšil. Pavel hrál jen chvíli. Doufám, že se někdy sejdeme v jednom týmu společně, a kde nastoupíme vedle sebe.

Popichovali jste se před utkáním?

Brácha říkal, že mě nechce bránit. Prý si pamatuje, jak mě kdysi choval v náručí, když jsem byl malý.

Potkávali jste se při zápase?

Žádný vyložený souboj jsme nesvedli, ale občas jsme se bránili.

Bavili jste se společně i po skončení duelu?

Chvilku ano. Pak nás společně pozvali na tiskovou konferenci. Řekl mi, že je rád za kratší dobu strávenou na hřišti, protože Nymburk hraje další utkání už v úterý.

Dal se Nymburk porazit?

Trenéři většinou tvrdí, že hrát se dá s každým. Všichni však tušíme, na jaké je soupeř úrovni. Zápas jsme brali spíš jako přípravu. Nechci říkat, že jsme počítali s prohrou, ale každý asi tušil, jak utkání dopadne. Snažili jsme se připravit na ty, které nás čekají příští víkend a za čtrnáct dní, protože jsou pro nás mnohem důležitější.

Co všechno se musí sejít, abyste byli schopní nad Nymburkem vyhrát?

V kabině jsme vtipkovali, že nám by musela padnout každá střela, oni naopak mít nejhorší den a nic se jim nepovést. (smích)

V poslední době se vám bodově daří. V neděli jste zaznamenal třináct bodů. Cítíte se jako tahoun týmu?

Opory mají být spíš cizinci nebo starší hráči, kteří už mají zkušenosti s takovou rolí. My mladí spíš přidávat, kolik můžeme. Užívám si, že se mi daří a dostávám velkou porci minut.

Poprvé nastoupil pivot Jan Tomanec, který vás minulý týden posílil a hned nastřílel jedenáct bodů. V čem jsou jeho přednosti?

Honza je typ pivota, který nám chyběl. Umí vystřelit z dálky, hraje trpělivě a má spoustu zkušeností. Určitě nám pomůže. Do kabiny zapadl už po prvním tréninku a pár kluků ho zná už z dřívějška.

PATRIK EL-TALABÁNI