Vždyť z evropského mistrovství v roce 2006 má dvaadvacetiletá svěřenkyně trenéra Stanislava Vyziny z této disciplíny stříbro. Šikulová cit pro bradla dokázala i na Grand Prix Brno, kde v soutěži smíšených párů vybojovala druhé místo.

Nejste zklamaná, že jste neobhájila loňské prvenství?
Druhé místo je podle mých představ, protože na první pár jsme tentokrát neměli. Jsem hodně spokojená.

Jak jste si rozuměla s novým partnerem Markem Ramseierem?
Závod dvojic je o taktice, což na první pohled poznají i diváci. Já jsem tady neměla svého tradičního partnera (Rakušan Fabianem Leimlehner, který je zraněný, pozn. red.) a nevěděla jsem, jakou měl Mark taktiku. Je to ovšem dobrý gymnasta, jen dlouho nezávodil na žádné velké akci.

Za finálová bradla jste získala 14,55 bodu, což je vysoká známka. Cítila jste nedostatky?
Měla jsem ve finále rezervu. Chyběla mi jedna vazba a jeden prvek, který by mi výchozí známku zvednul ještě o dvě desetiny. Nešla jsem totiž těžší sestavu. Zacvičila jsem starší variantu, kterou už mám hodně zažitou.

A sázka na jistotu vyšla?
Ano. Vyšla mi opravdu maximálně a takovouhle vysokou známku jsme za ni v nových pravidlech už dlouho nedostala.

Grand Prix měla letos oproti posledním ročníkům asi vyšší kvalitu.
Úroveň celého závodu byla strašně vysoká. Byl to rozhodně našlapanější závod, než loni. Navíc párů bylo také víc a k tomu hodně kvalitních.