V tom prvním se blýskla vychytanou nulou v duelu s Norskem. „Nenapadlo mě, že při debutu vychytám nulu. Sice jsem doufala v hladké vítězství, ale jedná se o mistrovství světa. Myslela jsem, že mi tam něco spadne,“ povídala Příleská.

Podruhé nastoupila v semifinále proti favorizovaným Švédkám. I přes dobrý výkon obdržela sedm gólů a seveřanky nakonec získaly zlaté medaile. „Už před šampionátem jsem věděla, že pokud narazíme v semifinále na Švédky, zápas odchytám, protože mám trochu jiný brankářský styl než Jana Christianová (brankářská jednička národního týmu – pozn. red) a mohl na ně platit,“ objasnila dvaadvacetiletá gólmanka.

Neplatil, a proto se národní družstvo utkalo v souboji o bronz se Švýcarskem. Duel však s Christianovou v brance nezvládlo a skončilo bez medaile. „Ale byla to obrovská zkušenost. Jsem moc ráda, že jsem byla součást reprezentačního týmu,“ prohlásila Příleská.

Ta po minulé sezoně zamířila z brněnských Židenic do Vítkovic, které rovněž hrají extraligu. „Chtěla jsem jít do týmu, který se rve pravidelně o titul a má co největší ambice. Druhý důvod byl směrem k reprezentaci, ve Vítkovicích jsou o dost kvalitnější tréninky,“ vysvětlila.

Židenice jí dokonce nabídly peníze, aby v Brně zůstala. „Potěšilo mě to, ve florbalovém prostředí se jedná o neobvyklou věc. Neměla jsem však dostávat výplatu, ale třeba trénovat mladé, za což bych dostala peníze,“ upřesnila Příleská.

Nedávno skončeného turnaje se zúčastnila i současná brněnská brankářka Karolína Krištofová, která hájila barvy domácího Slovenska a dopomohla k páté příčce, nejlepšímu umístění v historii. „Šampionát jsem si užila nejvíc, jak se dalo a páté místo je velký úspěch. Podpora byla skvělá, čekala jsem, že lidí přijde míň,“ řekla.

Krištofová sice v extralize poslední čtyři duely nechytala, ale i tak se dobře připravila a v Bratislavě odchytala pět duelů. „Měla jsem trochu obavy, ale před šampionátem jsme měli ještě soustředění s reprezentací, takže žádný problém nenastal,“ dodala.

Výkony brankářek
Nikola Příleská (bývalá gólmanka Židenic)
Tým: Česká republika
Odchytané zápasy: 2
Průměr obdržených gólů na zápas: 3,5
Úspěšnost zásahů: 89,4 %
Karolína Krištofová
(gólmanka Židenic)
Tým: Slovenská republika
Odchytané zápasy: 5
Průměr obdržených branek na zápas: 4
Úspěšnost zásahů: 76,4 %