Osmadvacetiletý český reprezentant začal čtverným salchowem v kombinaci s dvojitým toeloopem a pokračoval dalšími šesti trojitými skoky, z nichž se mu nevydařil pouze flip. "Cítil jsem se výborně, jen škoda té hloupé chyby ke konci jízdy. Ale na závěr sezony skvělá soutěž, dvoje ovace vestoje, to bylo opravdu úžasné," řekl Březina, který nadchl obecenstvo i piruetami a dalšími prvky na proslulou rockovou skladbu Thunderstruck od AC/DC.

Suverénně zvítězil devatenáctiletý obhájce titulu Nathan Chen z USA, přes hranici tří set bodů se dostal i domácí Juzuru Hanju. Bronz získal další Američan Vincent Zhou. Souboj o prvenství se zúžil na elitní dvojici. Jako první z nich přijel na led dvojnásobný olympijský vítěz Hanju, který se vrátil po listopadovém zranění kotníku. Předvedl tři čtverné skoky, toeloop dokonce v sekvenci s trojitým axelem, v součtu s krátkým programem se dostal přes 300 bodů. "Asi se spousta lidí bála, jak po těch nezdarech v tréninku dopadne můj čtverný rittberger, ale nějak jsem ho ustál. Byla tam pak jedna chyba, ale jinak jsem rád, co jsem na mistrovství světa dokázal předvést, i když jsem nevyhrál," řekl Hanju na webu šampionátu.

Diváci po jeho jízdě napjatě čekali, jak odpoví Chen. Devatenáctiletý Američan si v krátkém programu i díky chybám soupeřů vybudoval více než desetibodový náskok a volnou jízdou nenechal nikoho na pochybách, komu v současnosti patří krasobruslařský trůn.

Za bezchybný výkon s čtyřmi čtvernými skoky dostal ještě o deset bodů víc než Hanju, který k dvěma titulům přidal třetí stříbro. "Nebyla to snadná pozice, protože Juzu přede mnou zvedl diváky ze sedadel a laťka byla hodně vysoko. Musel jsem předvést to nejlepší a jsem moc rád, že mi to stejně jako v krátkém programu vyšlo," prohlásil Chen.

Až za Březinu klesl Američan Jason Brown, který byl po krátkém programu druhý. Bronz s bezmála dvacetibodovým odstupem za druhým místem získal osmnáctiletý Zhou, loni na mistrovství světa až čtrnáctý. Na čtvrtou pozici odsunul stříbrného olympijského medailistu Šomu Una, který upadl při čtverném salchowu i flipu.

Francouzi Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron mají čtvrtý světový titul v tancích na ledě. Pětinásobní evropští šampioni na mistrovství světa v Saitamě jasně ovládli i volný tanec a porazili téměř o jedenáct bodů Rusy Victorii Sinicinovou a Nikitu Kacalapova. Žádný český taneční pár na šampionátu nestartoval.

Mistrovství světa v krasobruslení v Saitamě (Japonsko):

Muži - konečné pořadí: 1. Chen (USA) 323,42, 2. Hanju (Jap.) 300,97, 3. Zhou (USA) 281,16, 4. Uno (Jap.) 270,32, 5. Ťin Po-jang (Čína) 262,71, 6. Koljada (Rus.) 262,44, …8. Březina (ČR) 254,28.

Taneční páry - konečné pořadí: 1. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 222,65, 2. Sinicinová, Kacalapov (Rus.) 211,76, 3. Hubbellová, Donohue (USA) 210,40, 4. Stěpanovová, Bukin (Rus.) 208,52, 5. Weaverová, Poje (Kan.) 205,62, 6. Chocková, Bates (USA) 204,92.